POWIAT. Nie pozwólmy zamarznąć, reagujmy!

2016-01-01 10:39:02

Policja powiatu legionowskiego apeluje, aby zwracać uwagę na osoby siedzące na ławkach bądź leżące na ziemi, gdyż mogą one potrzebować naszej pomocy. Nie czekaj, aż stanie się tragedia z powodu śmierci związanej z zamarznięciem. Zareaguj dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.

 

W ostatnich dniach odczuwamy ujemne temperatury. Taka aura powoduje, że nasze organizmy są narażone na wychłodzenie. Dlatego w tym okresie i podczas całej zimy ważnym jest, aby zwracać uwagę na osoby starsze, samotne i bezdomne, które są najbardziej narażone na działanie zimna.

Policjanci z Legionowa oraz podległych komisariatów w Jabłonnie, Nieporęcie, Wieliszewie i Serocku cały czas prowadzą działania związane z ochroną osób w celu przeciwdziałania przypadkom zamarznięć. Mundurowi zwracają uwagę na osoby siedzące na ławkach, bądź leżące na ziemi. Ludzie ci mogą potrzebować pomocy w związku z zasłabnięciem lub mogą być nietrzeźwe. Alkohol szybko rozszerza naczynia krwionośne dając uczucie rozgrzania, a tak naprawdę naraża organizm na szybkie wychłodzenie.

W związku z tym w całym powiecie policjanci kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni m. in. pustostany, klatki schodowe oraz parki. Codziennie interweniują też wobec osób nietrzeźwych, które zasypiają na ławkach, w miejscach publicznych, tym samym narażając się na śmiertelne wychłodzenie organizmu.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu o zwrócenie uwagi na osoby, które mogą potrzebować pomocy. Kiedy zobaczysz starszą samotną osobę, bezdomnego lub nietrzeźwego siedzącego na ławce lub leżącego na ziemi narażonego na bezpośrednie działanie mrozu nie wahaj się ani chwili tylko zgłoś ten fakt odpowiednim służbom dzwoniąc po pogotowie ratunkowe na numer 999, po policję – 997, lub pod numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego – 112.

Oprac. JR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *