LEGIONOWSKI. Niebezpieczny długi weekend

2019-05-07 10:36:01

Od wtorku 30 kwietnia do niedzieli 5 maja na drogach w całej Polsce doszło do 321 wypadków, w których śmierć poniosły 23 osoby, a 391 osób zostało rannych. Zatrzymano również 1220 kierowców jadących pod wpływem alkoholu

W trakcie trwania tegorocznej majówki, policjanci na drogach w całej Polsce prowadzili akcję “Majowy weekend”. Akcja polegała na wzmożonych kontrolach na drogach, poprzez większą ilość oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami.

Czarny wtorek

Jak podaje Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji do największej liczby wypadków doszło we wtorek 30 kwietnia. Na drogach doszło do 91 wypadków w których zginęło 5 osób a 106 został rannych.

W powiecie spokojnie

W trakcie majówki na drogach powiatu legionowskiego było spokojnie. Doszło do jednego wypadku, w którym została ranna jedna osoba. Policjanci interweniowali również do 20 kolizji, w których nikt nie został ranny. Prócz wypadków w trakcie kontroli zatrzymano 14 kierowców pod wpływem alkoholu oraz odebrano prawo jazdy 16 kierowcą za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h.

Nadmierna prędkość

W większości wszystkich wypadków powodem była nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, wyprzedzanie oraz jazda pod wpływem alkoholu.
Mimo, że weekendowa akcja się zakończyła, policjanci cały czas prowadzą działania, które mają uświadomić użytkownikom dróg zagrożenia, jakie mogą wystąpić podczas każdej podróży.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *