POWIAT. Powstaje konstrukcja kładki

2015-08-14 3:30:14

Wielkimi krokami zbliża się moment montażu konstrukcji kładki pieszo-rowerowej nad torami kolejowymi w ciągu ulic Parkowa-Wyszyńskiego w Legionowie. Właśnie trwają prace nad przygotowaniem konstrukcji w siedzibie wykonawcy inwestycji, która zostanie przewieziona na plac budowy i zmontowana.

Konstrukcja stalowa kładki jest wykonywana przez Mosty S.A., budujące przeprawę na zlecenie Powiatu Legionowskiego, na terenie siedziby spółki przy ulicy Marywilskiej 38 w Warszawie. Wymiary konstrukcji podestu kładki wynoszą 22,5 metra długości i 4,5 metra szerokości. Podest kładki podtrzymywać będą dwa wsporniki łukowe o rozpiętości 22,5 m, które posłużą do mocowania wieszaków podtrzymujących podest kładki. Wsporniki łukowe razem z wieszakami zostaną ustawione w pionie i przymocowane do podestu, uzupełnione o inne elementy wyposażenia i pomalowane. Następnie tak zespawana konstrukcja zostanie rozcięta na dwie części wzdłuż podestu i przewieziona na miejsce montażu. Tu będzie zespawana, a następnie dźwigiem ustawiona na podporach.

Przypomnijmy. 31 lipca zakończyły się roboty przy montażu pali pod linią średniego napięcia. Wykonawca rozpoczął już przygotowanie szalunków pod pochylnie kładki, a prace przekroczyły już 50 proc. wykonania całości inwestycji. Budowę realizuje Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY, które udzieliło 7 letniej gwarancji dla tej budowli. Wartość kontraktu to 3,06 miliona złotych.

Oprac. JR

Zdjęcia: Powiat Legionowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *