POWIAT. Przeciw dopalaczom

2015-09-12 2:22:57

W czwartek 10 września w legionowskim ratuszu odbyło się kolejne spotkanie policjantów z dyrektorami szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z naszego powiatu. Tym razem tematem narady były dopalacze. Podczas spotkania policjanci oraz pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legionowie przybliżyli temat zakazanych substancji zastępczych, ich szkodliwości działania, oraz sposobu walki z nimi.

Komendant powiatowy policji w Legionowie Waldemar Perdion był inicjatorem kolejnego spotkania dyrektorów placówek oświatowych z terenu powiatu legionowskiego z policjantami oraz innymi instytucjami. Tematem przewodnim były dopalacze. W spotkaniu uczestniczyli m. in. inspektor Waldemar Predion wraz ze swoim zastępcą młodszym inspektorem Jackiem Zaczkowskim, był również wiceprezydent Legionowa Piotr Zadrożny, przedstawiciele oświaty w powiecie legionowskim, dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, sekretarz miasta Danuta Sczepanik, naczelnik wydziału edukacji Anna Łasińska, naczelnik wydziału zdrowia publicznego i spraw społecznych Ewa Milner-Kochańska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie Maria Kloc, kierownik sekcji w Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej Jadwiga Mędelewska, Zastępca Straży Miejskiej w Legionowie Adam Nadworski, kierownik Legionowskiego Centrum Charytatywno-Opiekuńczego Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej Marek Niewiadomski, psycholog Barbara Wesołowska- Budka, oraz Krystyna Mazuchowska-Pujdak z legionowskiej fundacji “Lepsze Dziś”.
Po prezentacjach multimedialnych i wystąpieniach zaproszonych gości uczestnicy przeszli do dyskusji. Zgromadzeni mieli również możliwość założenia narkogogli, aby móc się przekonać, jak widzi osoba będąca pod wpływem narkotyków. Można też było obejrzeć walizkę z ludzkimi organami ciała po zażywaniu narkotyków i dopalaczy. Spotkanie miało na celu wypracowanie najlepszych form współdziałania na rzecz bezpieczeństwa uczniów i rodziny w walce z zakazanymi substancjami siejącymi spustoszenie w organizmie. Policjanci w roku szkolnym w ramach edukacji i profilaktyki będą prowadzili spotkania w szkołach, aby przestrzegać przed konsekwencjami zażywania narkotyków i dopalaczy.

Oprac. DB

Zdjęcia: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *