POWIAT. Skanska wybuduje Nowo-Barską

2015-08-17 4:29:31

W czwartek 13 sierpnia rozstrzygnięto przetarg na budowę łącznika pomiędzy ulicami Jagiellońską i Krakowską, oraz budowę ronda na skrzyżowaniu Jagiellońska-Barska. Zwycięską ofertę złożyła firma Skanska S. A., która wybuduje Nowo-Barską za przeszło 970 tys. złotych.

Jak informowaliśmy wcześniej jeszcze w tym roku ma powstać nowa droga, łącząca dwie z głównych ulic Legionowa. Dzięki temu układ komunikacyjny w okolicach tunelu pod torami zostanie zmieniony. Mieszkańcy zyskają dodatkowe połączenie pomiędzy Krakowską i Jagiellońską, dzięki czemu od strony tej ostatniej do tunelu dojedziemy bez konieczności objeżdżania ronda na „Przystanku” i uciążliwego skrętu w lewo z podporządkowanej drogi. Jak każda inwestycja również ta budzi emocje. Na skrzyżowaniu Barska-Jagiellońska ma powstać rondo. Wielu kierowców jest zadowolonych, nie brakuje też głosów, że natężenie ruchu w tym miejscu nie uzasadnia takiego rozwiązania.

Nowa ulica będzie miała jezdnię o szerokości 7 metrów. Po jednej stronie powstanie wzdłuż niej ciąg pieszo-rowerowy o szerokości od 2 do 4 metrów. Rondo planowane na skrzyżowaniu nowej drogi z Jagiellońską będzie miało średnicę wewnętrzną 26 metrów i jezdnię o szerokości 5,5 metra. Wokół niego zbudowane zostaną chodniki i ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 2 do 4 metrów.

12 sierpnia otwarto oferty przetargowe. Złożyły je Skanska S.A. z ceną 970.771,65 złotych oraz Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk z ceną 998.999 złotych. Obydwie firmy zaoferowały wykonanie prac w ciągu 8 tygodni i udzielenie 60-miesięcznej gwarancji. Dzięki sprawnemu badaniu ofert postępowanie udało się rozstrzygnąć już następnego dnia. Wykonawcą, który zrealizuje zamówienie będzie Skanska S.A. Wprowadzenie wykonawcy na plac budowy jest zaplanowane na 31 sierpnia. Oznacza to, że na koniec października będziemy mogli pojechać nową drogą.

Oprac. JR

Zdjęcie: Powiat Legionowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *