POWIAT. Spokojne święta

2015-12-28 4:08:22

W okresie świątecznym od 24 do 27 grudnia strażacy wyjechali w sumie do czterech, wartych odnotowania interwencji. Policja nie musiała interwniować, również nie ujawniono poważniejszych wykroczeń drogowych. Oznacza to, że święta były bardzo spokojne.

W Wigilię odnotowano pożar sadzy w przewodzie kominowym. Do tego wezwania strażacy z JRG Legionowo wyjechali po godzinie 17.20 do jednego z domów jednorodzinnych przy ul. Lubelskiej w Legionowie, gdzie zapłonął komin. Interwencja strażaków polegała na wybraniu żaru z pieca, przewietrzeniu pomieszczeń, sprawdzeniu za pomocą kamery termowizyjnej komina i użycia gaśnicy z proszkiem w celu wygaszenia żywiołu. Strażacy po godzinnej interwencji mogli powrócić do bazy. Z kolei w niedzielę 27 grudnia po 21.00 doszło do pożaru przyczepy kempingowej przy ul. Handlowej w Legionowie. Po przyjeździe zastępu z JRG Legionowo cała przyczepa była zajęta ogniem. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru, a następnie częściowym rozbiorze przyczepy i dogaszeniu palących się jeszcze elementów. Strażacy po blisko 50 minutowej interwencji powrócili do bazy.

Również policja miała spokojne święta. Jak usłyszeliśmy w KPP Legionowo, nie odnotowano nawet jednego nietrzeźwego kierowcy. Do jednej kolizji doszło tuż przed Wigilią. W środę 23 grudnia po godzinie 21.50 na ul. Piusa w Chotomowie, 31-letnia kobieta jadąca Peugeotem 307 nieoczekiwanie wypadła z drogi uderzając w bramę ogrodzenia jednej z posesji. Kobieta była trzeźwa i nic jej się nie stało.

JR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *