POWIAT. Szkoły przeciw terroryzmowi

2016-03-25 5:15:43

W środę 23 marca w legionowskiej komendzie odbyło się spotkanie policjantów z dyrektorami i pracownikami placówek oświatowych ze wszystkich gmin powiatu legionowskiego. Tematyka spotkania związana była z terroryzmem. Gościom przedstawiono zasady postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym takich jak wtargnięcie osoby agresywnej posiadającej broń lub niebezpieczne narzędzie na teren szkoły lub zamachu bombowego.

Środowe spotkanie dyrektorów  oraz pracowników szkół z legionowskimi policjantami jest  konsekwencją  realizacji Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019 realizowanego w jednostkach organizacyjnych policji na podstawie opracowanej w Komendzie Głównej Policji “Ramowej koncepcji realizacji szkoleń dla dyrektorów oraz pracowników palcówek oświatowych dotyczących zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. KPP Legionowo.

Zaproszeni dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy palcówek oświatowych ze wszystkich gmin w powiecie obejrzeli film edukacyjny przygotowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz warszawskiej policji z serii “Nie warto ryzykować! Wtargnięcie napastnika do szkoły”. Zgromadzeni zostali zapoznani z zasadami postępowania w przypadku zagrożenia terrorystycznego w tym wtargnięcia napastnika na teren placówki oświatowej oraz podczas zarządzonej ewakuacji. Policjanci przekazali też informacje na czym polegają działania służb ratowniczych podczas takich wydarzeń. Na koniec uczestnicy spotkania  otrzymali płyty z filmem oraz broszury informacyjne, aby wszyscy pracownicy placówek oświatowych mogli zapoznać się z tak ważnymi informacjami.

źródło: KPP Legionowo, oprac. JR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *