POWIAT. Szopki, kiermasz, wigilijna strawa

2015-12-25 9:49:06

W ostatnią niedzielę w całym powiecie odbyły się miejskie i gminne spotkania opłatkowe. Mieszkańcy mogli spróbować wigilijnych potraw, przełamać się opłatkiem oraz posłuchać kolęd w wykonaniu miejscowych artystów.

 

W Legionowie wigilia odbyła się w atrium ratusza. Spotkanie rozpoczęło się od przyznania nagród w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta Legionowo, “Człowiek Roku 2015” . Za swoje działania na rzecz lokalnej społeczności i seniorów oraz za zasługi dla miasta, nagrodę uzyskał Roman Biskupski. Drugie wyróżnienie otrzymał Wojtek Kowalczyk. Prezydent Miasta Legionowo, Roman Smogorzewski oraz Przewodniczący Rady Miasta Legionowo Janusz Klejment złożyli mieszkańcom świąteczne życzenia, podzielono się opłatkiem. Przybywających na Wigilię Miejską do legionowskiego Ratusza powitała żywa szopka. Atrium wypełniało się wówczas stoiskami m. in. Pasmanterii Kreatywnej Kraftoteki, Pracowni Ceramiki Smok CeraMok. Podczas kiermaszu można było kupić ręcznie wykonywane ozdoby świąteczne, czy biżuterię. Na sali widowiskowej odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu grupy “Szachraj”.

W Wieliszewie tradycyjne spotkanie świąteczne mieszkańców odbyło się w hali sportowej. Uroczystość uświetniły jasełka uczniów Gimnazjum Gminnego w Wieliszewie i koncert kolęd Chóru Seniorów z Łajsk. Po jasełkach na scenę weszli seniorzy z chóru w Łajskach, którzy odśpiewali tradycyjne polskie kolędy. Po występach nastała chwila na przełamywanie się opłatkiem, wzajemne składanie życzeń, świąteczny poczęstunek oraz rozdanie przybyłym upominków w postaci gminnych kalendarzy na 2016 rok.

W Serocku spotkanie wigilijne odbyło się po raz dwudziesty. Tradycyjnie mieszkańcy zebrali się na rynku miejskim, gdzie czekał na nich jarmark bożonarodzeniowy, poczęstunek oraz występy lokalnych artystów. Rynek w Serocku odwiedzili także mikołaje, którzy częstowali dzieci cukierkami.

MG, DB, MaCh

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *