Facebook


POWIAT. WARSZAWA. Mieszkańcom Legionowa przekazano nieprawdziwe informacje

2017-04-27 3:00:25

W rozmowie z radiową Trójką, poseł PiS Jacek Sasin podsumował wynik konsultacji społecznych dot. utworzenia metropolii warszawskiej, krytycznie odniósł się do przeprowadzonego w Legionowie referendum
We wtorek (25.04) gościem radiowej Trójki był poseł PiS Jacek Sasin. W rozmowie poruszył temat zakończonych konsultacji społecznych w sprawie metropolii warszawskiej.

Konsultacje zakończyły się sukcesem

Zdaniem posła Jacka Sasina, konsultacje zakończyły się sukcesem, ze względu na ogromną frekwencje. W samej tylko ankiecie internetowej udział wzięło ok. 70 tys. osób. Dodał również że do tej pory spływają ankiety papierowe przeprowadzane przez wolontariuszy z mieszkańcami, oraz że wynik przeprowadzonych konsultacji, zostaną ogłoszone najprawdopodobniej pod koniec bieżącego tygodnia. Zaznaczył również że wypowiedzi mieszkańców zostaną poddane analizie. – I na tej podstawie będziemy proponowali działania. Poważnie te konsultacje traktujemy i oczywiście każda możliwość jest w tej chwili otwarta – powiedział poseł Sasin.

Materiały promujące referendum, zawierały nieprawdziwe informacje

Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się również do referendum przeprowadzonego w Legionowie. W swojej wypowiedzi stwierdził, że materiały promujące udział w referendum zawierały nieprawdziwe informacje. Po czym dodał że „nie dziwi się mieszkańcom, że mając taki zestaw informacji, które miały ich przestraszyć tak, a nie inaczej zagłosowali”. Jest potrzeba utworzenia jednostki metropolitarnej dla Warszawy i okolicznych miejscowości.

Ustawa Platformy Obywatelskiej była „zła”

Mówiąc o Legionowie, zwrócił uwagę na fakt ustawy proponowanej w 2015 przez posłów Platformy „Nawet PO taką ustawę w poprzedniej kadencji przyjęła. Ustawa w naszym rozumieniu była zła, bo produkowała dodatkową administrację, a my nie chcemy dodatkowej administracji” powiedział Sasin. Jednak jeżeli w wyniku konsultacji okaże się, że projekt nie jest akceptowany przez mieszkańców, Prawo i Sprawiedliwości nie zamierza na siłę forsować proponowanych przez siebie rozwiązań.

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *