Facebook
POWIAT. Zebraliśmy więcej niż rok temu

2016-01-11 5:59:31

W niedzielę 10 stycznia odbył się 24. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgromadzone środki tym razem zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

 

Cztery legionowskie sztaby przygotowały moc atrakcji, wśród których każdy mógł odnaleźć coś dla siebie. Kiermasze, pokazy, koncerty, stoiska gastronomiczne czy licytacje to tylko niektóre z niespodzianek. Na najmłodszych czekały zwierzątka z baloników, stoiska malowania buziek, loterie fantowe, koła fortuny i oczywiście słodkie przekąski. Do akcji jak co roku włączyło się wielu wolontariuszy, wśród nich uczniowie, rodzice, nauczyciele i wielu innych ludzi o wielkich sercach.

W Legionowie padł rekord, zebrano więcej niż w ubiegłym roku! Miasto Legionowo może poszczycić się kwotą 225.018 zł., którą zebrały wszystkie 4 sztaby. – Dziękujemy mieszkańcom Legionowa i Powiatu Legionowskiego za hojność, otwarte serca dla wolontariuszy, za Państwa życzliwość, uśmiech. Wszyscy jesteśmy zmęczeni, ale warto było, bo uśmiech każdego, komu można pomóc wynagradza wszystko. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, osobom, które pracowały na stoiskach, przygotowały różne piękne rzeczy na licytację, dziękujemy osobom liczącym w sztabie pieniądze… W Konopnickiej zebrano o 40 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku – podsumowała tegoroczną akcję na portalu społecznościowym Brygida Wagner-Konstantynowicz, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie, gdzie zebrano 131 604,11 zł.

Gmina Serock może się poszczycić wynikiem 47 811,24 zł. W gminie Nieporęt na WOŚP uzbierano 80 963,50 zł, oraz 60 euro i 1 dolara amerykańskiego. Jak informuje Jabłonna tym razem udało się zebrać kwotę 8 777, 25 zł.

Dla porównania w ubiegłym roku w Legionowie zebrano 172 tys. zł, w Serocku 33,5 tys. zł, w Nieporęcie 65 tys. zł, zaś w gminie Jabłonna 8 tys. zł.

Podczas tegorocznego finału powiat legionowski zebrał ponad 362 000 zł, czyli o około 84 000 zł więcej niż w roku ubiegłym.

ANNA SUŁKOWSKA

a.sulkowska@tio.com.pl

Fot. MaCh

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *