Facebook

LEGIONOWSKI. ZNP przygotowuje strajki – Oświata strajkuje

2017-03-02 9:25:10

Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP), który zrzesza ponad 200 tys. nauczycieli, jest przeciwny likwidacji gimnazjów i przygotowuje się do strajku generalnego nauczycieli. Strajk związkowców w powiecie legionowskim odbędzie się w marcu.

Związkowcy domagają się m. in. 10 proc. podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli i pracowników oświaty, oraz gwarancji zachowania pracy do 2022 roku. Takich warunków nie było w stanie spełnić wiele placówek w powiecie legionowskim. Chodzi jednak nie tylko o wynagrodzenia, ale też o zachowanie dotychczasowej liczby etatów. Są one zagrożone w związku z likwidacji gimnazjów. W każdej ze szkół z osobna związkowcy przeprowadzili referenda, w których zapytali, czy ci chcą przystąpić do strajku. W naszym powiecie w 43 placówkach zostały przeprowadzone referenda, zaś w 22 z nich prawdopodobnie w marcu zostanie przeprowadzony strajk nauczycieli oraz pozostałych pracowników. W 19 placówkach nie podjęto decyzji o strajku, a w pozostałych dwóch referenda okazały się nieważne. Do strajku przystąpi większość szkół w gminach Jabłonna oraz Wieliszew, a także legionowskie szkoły m. in. ZSP, ZSP nr 2, ZS nr 3, ZSO nr 2 i PM nr 7.

JR

Komentarze

5 komentarzy

 1. Wkurzony Rodzic odpowiedz

  To co wyrabia ta grupa społeczna to jest lekka przesada. Mają tyle przywilejów, wolne od pracy wakacje, ferie, dni przedświąteczne, pracują po kilka godzin dziennie i jeszcze im źle. Nikt nie kazał im wykonywać tego zawodu. Uczą nasze dzieci bo taką pracę sobie wybrali. Jak się nie podoba zawsze można zmienić pracę. Proszę redakcję o zainteresowanie się tematem strajku w szkołach w dniu 31.03.br. i braku opieki dla dzieci w tym dniu. Dla rodziców dzieci starszych może nie jest to problem, ale dla dzieci młodszych to jest problem.

 2. Krzysztof odpowiedz

  PRLowski organ wylegnie strajkowac przeciwko zwalnianiu nieudacznikow. No cóż, taką mamy d***krację.

 3. gość odpowiedz

  a mnie jakoś nie tęskno za złodziejami 😉

 4. Roberto odpowiedz

  Bardzo dobrze, cała Polska powinna zastrajkować przeciw bolszewickim rządom matołów

 5. Tadeusz Stolarek odpowiedz

  Święte krowy, strajków się zachciewa, jak inne zakłady pracy likwidują i wywalają ludzi to jest wszystko w porządku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *