LEGIONOWSKI. ZNP przygotowuje strajki – Oświata strajkuje

2017-03-02 9:25:10

Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP), który zrzesza ponad 200 tys. nauczycieli, jest przeciwny likwidacji gimnazjów i przygotowuje się do strajku generalnego nauczycieli. Strajk związkowców w powiecie legionowskim odbędzie się w marcu.

Związkowcy domagają się m. in. 10 proc. podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli i pracowników oświaty, oraz gwarancji zachowania pracy do 2022 roku. Takich warunków nie było w stanie spełnić wiele placówek w powiecie legionowskim. Chodzi jednak nie tylko o wynagrodzenia, ale też o zachowanie dotychczasowej liczby etatów. Są one zagrożone w związku z likwidacji gimnazjów. W każdej ze szkół z osobna związkowcy przeprowadzili referenda, w których zapytali, czy ci chcą przystąpić do strajku. W naszym powiecie w 43 placówkach zostały przeprowadzone referenda, zaś w 22 z nich prawdopodobnie w marcu zostanie przeprowadzony strajk nauczycieli oraz pozostałych pracowników. W 19 placówkach nie podjęto decyzji o strajku, a w pozostałych dwóch referenda okazały się nieważne. Do strajku przystąpi większość szkół w gminach Jabłonna oraz Wieliszew, a także legionowskie szkoły m. in. ZSP, ZSP nr 2, ZS nr 3, ZSO nr 2 i PM nr 7.

JR

Komentarze

10 komentarzy

 1. Łacia odpowiedz

  Niby uczeni, niby po internetch komentują, wypisują a jednak głąby. Wiadomości w tv, informacji w necie nie widzieli, nie słyszeli ale pisać i jechać po kimś to potrafią. Wszędzie mówili, że szkoły strajkują ale opiekę dla dzieci zapewniają. A kto wam broni też być nauczycielem i mieć tyle wolnego i strajkować o podwyżki. Każdy dba o swoje interesy, wy jak piszecie, że oj nie przyjęli mi dzieciaka to też dbacie o swoje interesy. Typowy polski naród, pies ogrodnika, sami nie ale drugiemu ni ch…

  1. Marcin odpowiedz

   Problem jest bardziej skomplikowany. W oświacie jest mnóstwo pracowników, którzy nie posiadają czy to odpowiednich kwalifikacji, czy podejścia, do nauki dzieci. Sam system edukacyjny jest stworzony tak, by jak w fabryce, ze szkół wypuszczać jednakowe egzemplarze produktu, w tym wypadku młodych ludzi, odartych ze swoich zainteresowań i zdolności, które nie mieszczą się “w ramach programu nauczania”. Ten system należy do głupiego zabijania pasji w dzieciach. Pośród nauczycieli jest z pewnością także wielu, którzy zdają sobie z tego sprawę. Z pewnością nie jest to jednak ZNP.

 2. Rodzic odpowiedz

  Ludzie ile w Was jest jadu. Chcą niech strajkują. Raz na rok to i świętej krowie przystaje.Ja jakbym mógł też bym strajkował tylko jest nas za mało w branży. Do Wkurzonego rodzica -trzeba było się uczyć to też byś miał /miała tyle wolnego.

 3. tez wkurzony odpowiedz

  nie przyjęto dzieci do szkoły……i trzeba w domu siedzieć…..a miało być inaczej podobno. co mnie obchodzi, że mało zarabiają. mamy wolny rynek i trzeba szukać innej pracy jak ta się nie podoba. a więcej pieniędzy to i więcej obowiązków, a robić się nie chce.siedzą na siłę. ci co strajkują powinni być dyscyplinarnie zwolnieni z pracy. jak ja bym powiedziała szefowi, że strajkuje to by mnie wyśmiał i pożegnał się ze mną.

  1. Marek odpowiedz

   Zgadzam się. Pogonić te czerwone bandy z zabetonowaną mentalnością PRLu!

 4. Wkurzony Rodzic odpowiedz

  To co wyrabia ta grupa społeczna to jest lekka przesada. Mają tyle przywilejów, wolne od pracy wakacje, ferie, dni przedświąteczne, pracują po kilka godzin dziennie i jeszcze im źle. Nikt nie kazał im wykonywać tego zawodu. Uczą nasze dzieci bo taką pracę sobie wybrali. Jak się nie podoba zawsze można zmienić pracę. Proszę redakcję o zainteresowanie się tematem strajku w szkołach w dniu 31.03.br. i braku opieki dla dzieci w tym dniu. Dla rodziców dzieci starszych może nie jest to problem, ale dla dzieci młodszych to jest problem.

 5. Krzysztof odpowiedz

  PRLowski organ wylegnie strajkowac przeciwko zwalnianiu nieudacznikow. No cóż, taką mamy d***krację.

 6. gość odpowiedz

  a mnie jakoś nie tęskno za złodziejami 😉

 7. Roberto odpowiedz

  Bardzo dobrze, cała Polska powinna zastrajkować przeciw bolszewickim rządom matołów

 8. Tadeusz Stolarek odpowiedz

  Święte krowy, strajków się zachciewa, jak inne zakłady pracy likwidują i wywalają ludzi to jest wszystko w porządku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *