Powody, dla których oczy tak bardzo swędzą

2022-12-04 3:30:04
Jeśli jest coś, co trudno zdrapać, to są to swędzące oczy. Niewiele uciążliwych dolegliwości jest bardziej denerwujących i niewygodnych, a jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji częściej niż zwykle, to prawdopodobnie jesteś zdesperowany, by dowiedzieć się, co tak naprawdę się dzieje i jak możesz to powstrzymać raz na zawsze.

Swędzenie oczu to znak, że naruszone zostały środki ochronne twoich oczu

Powierzchnia oczu, podobnie jak skóra, jest w stałym kontakcie z otoczeniem. Chociaż powierzchnia gałek ocznych i łzy pomagają chronić oczy przed wieloma potencjalnymi problemami, czasami nie są wystarczającą barierą. Coś w końcu powoduje problem i pojawia się swędzenie. Zidentyfikowanie winowajcy swędzenia oczu może pomóc Ci znaleźć odpowiednie leczenie i zapobiec powtórzeniu się tego problemu w przyszłości. Oto najczęstsze przyczyny swędzenia oczu, a także sposoby, dzięki którym możesz sprawić, by swędzenie ustało jak najszybciej.

Masz sezonową alergię

Jest kilka powodów, dla których alergie sezonowe mogą powodować swędzenie oczu. Jednym z nich jest to, że alergeny, takie jak pyłki, mogą bezpośrednio dostać się do oczu, powodując ich dyskomfort. Jeśli zmagasz się z problemami alergicznymi, takimi jak kichanie i katar, istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz również do czynienia z łzawiącymi i swędzącymi oczami. Również oczy są naturalnie zaangażowane w reakcję alergiczną. Reakcja ta wiąże się z uwalnianiem substancji, które mogą powodować obrzęk, swędzenie, łzawienie lub zaczerwienienie tej tkanki. Inne ciekawe porady na topsuplementy.com

Twoje szkła kontaktowe powodują problemy

Kontakty mogą powodować podrażnienie i swędzenie oczu. Uczucie swędzenia w gałkach ocznych spowodowane przez nie jest zazwyczaj spowodowane obecnością ciała obcego na przedniej powierzchni oka. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że Twoje soczewki kontaktowe są zawsze w dobrym stanie. Wykonuj regularne badania okulistyczne, ponieważ soczewki kontaktowe mogą z czasem ulec odkształceniu, co może spowodować złe dopasowanie do rogówki.

Masz suche oko

Suche oko występuje wtedy, gdy ilość lub jakość łez nie jest tak dobra, jak powinna być. Może się to zdarzyć, jeśli coś jest nie tak z którymś z elementów filmu łzowego. W normalnych warunkach oczy całkiem nieźle radzą sobie z nawilżaniem. Jednak kiedy masz suche oko, możesz zmagać się z takimi objawami, jak zaczerwienienie, pieczenie i, tak, swędzenie.

Masz zapalenie spojówek

Zapalenie spojówek, to ogólny termin określający wszystko, co powoduje cienkiej błony, która pokrywa wewnętrzną stronę powiek. Może być wynikiem alergii, infekcji lub jakiegokolwiek stanu zapalnego oka. Może to prowadzić do intensywnych objawów, takich jak obrzęk oczu, łzawienie, zaczerwienienie i swędzenie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *