POŻEGNANIE MIROSŁAWA WRÓBLEWSKIEGO

2019-06-18 7:27:37

18 czerwca 2019r na cmentarzu w Legionowie pożegnaliśmy Mirosława Wróblewskiego, naszego przyjaciela, charyzmatycznego pedagoga i wychowawcę, współzałożyciela w 1990r Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Legionowie i Szkoły Społecznej, do której uczęszczały nasze dzieci.

Mirosław zwany przez dzieci Wujkiem Mirkiem był Dyrektorem pierwszej w Legionowie Szkoły Społecznej – społecznej nie tylko w nazwy. Wszyscy razem malowaliśmy pomieszczenia, remontowaliśmy biurka z odzysku, zdobywaliśmy wyposażenie. Gdyby nie zaangażowanie i desperacja Mirka nic z pomysłu kilkorga rodziców by nie wyszło.
Oficjalna oświata też nie bardzo pomagała w powołaniu tej „fanaberii” – jak to określił pewien urzędnik oświatowy.

Mirek swoim bezpośrednim sposobem bycia, poczuciem humoru, optymizmem i bezinteresownością zjednywał do siebie i swoich pomysłów grono rodziców, którzy pomagając szkole zaprzyjaźnili się i utrzymują nadal ze sobą serdeczne kontakty.

Nasze dzieci obecnie dorośli ludzie po trzydziestce pozytywnie wspominają czas w Szkole Społecznej i dokonując życiowych wyborów pamiętają to – co wpajał im Dyrektor Mirosław Wróblewski – najważniejsze to być dobrym człowiekiem.

Mirku będziemy pamiętać – przyjaciele ze Społecznej

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *