Przedszkole dla 3-latków

2016-04-30 1:05:20

Przedszkolaki wracają na ulicę Jagiellońską 40 w Legionowie. Od września zaczną tam ponownie funkcjonować trzy oddziały, dedykowane 3-latkom. Przedszkole będzie działało na takich samych zasadach jak placówki publiczne. Prowadzić je będzie miejska spółka.

Po rozwiązaniu umowy z poprzednim najemcą prywatnym przedszkolem „Bajkowy dom”, budynek i nowoczesny plac zabaw przy ul. Jagiellońskiej 40 stały puste. I kiedy wydawało się, że nieruchomość tą przejmie w trybie bezprzetargowym na 20 lat stowarzyszenie Dobra Edukacja temat ostatecznie upadł. Przypomnijmy, że towarzyszyło przy tym wiele kontrowersji. Sprawa bezprzetargowej i długoletniej dzierżawy wywołała burzę, nawet wśród ogólnopolskich mediów, gdyż założycielką i prezesem stowarzyszenia jest bowiem była minister edukacji oraz partyjna koleżanka prezydenta Romana Smogorzewskiego z PO, Katarzyna Hall. Ostatecznie stowarzyszenie nie zdecydowało się podpisać umowy zaproponowanej przez KZB.

2-3

Nowe przedszkole prowadzone przez KZB ma przyjąć 3-latki. – To nowy etap w działalności naszej spółki. Mamy doświadczenie w administrowaniu nieruchomościami oświatowymi, teraz rozszerzamy działalność o prowadzenie przedszkola – mówi prezes Irena Bogucka, prezes miejskiej spółki – mamy już wszystkie potrzebne certyfikaty i dokumenty, zaczynamy rekrutację kadry, aby 1 września być w pełnej gotowości na przyjęcie maluchów – dodaje. W budynku przez wiele lat funkcjonowało przedszkole miejskie nr 2. Po przeniesieniu go do nowego budynku, przy Jagiellońskiej 40 mieściło się niepubliczne przedszkole „Bajkowy dom”. Po likwidacji tego przedszkola i wycofaniu się Dobrej Edukacji z 20-letniej dzierżawy, radni zwrócili się do prezydenta miasta z prośbą o rozważenie umieszczenia tam przedszkola, prowadzonego przez KZB. – Przedszkole prowadzone przez spółkę będzie oferowało takie same warunki jak placówki publiczne na terenie naszego miasta. Będzie obowiązywała taka sama opłata godzinowa, dzieci będą miały zapewnioną opiekę logopedy oraz zajęcia dodatkowe na takich samych zasadach jak w placówkach publicznych – mówi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa. Przedszkole o wdzięcznej nazwie „Wesołe sówki” wkrótce rozpocznie rekrutację.

Oprac. JR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *