PRZEMYŚLENIA BYŁEGO RADNEGO. Czas na wypoczynek i rekreację

2018-12-27 4:29:38

Znalezienie miejsca parkingowego, odpoczynku w centrum Legionowa nie jest możliwe. W zamian mamy sieciowe markety i hipermarkety i wynikający z tego wszechobecny smog. Za późno na walkę ze smogiem dronami i Strażą Miejską!


Według zasłyszanych teorii spiskowych, próba włączenia Lasów Legionowskich do Legionowa, miała na celu utworzenie największego w Polsce parku wypoczynku i rekreacji.
Największy w Polsce park wypoczynku i rekreacji, największa w Polsce gęstość zaludnienia, byłyby gwarancją najwyższego w Polsce miejsca w rankingach samorządowych.

Na szczęście dla grzybiarzy Gmina Jabłonna skutecznie zablokowała tę inicjatywę. Władze miasta przez wiele lat prowadziły politykę dogęszczania zabudowy. Problem terenów zieleni i wypoczynku mieszkańców czy zachowanie terenów pod infrastrukturę społeczną był marginalizowany. Dlatego spóźnioną o co najmniej 16 lat (tonący brzytwy się chwyta) koncepcję utworzenia parku wypoczynku i rekreacji (pozostał tylko las przy ul. Prymasowskiej) należy ocenić pozytywnie. Jest to konieczne w sytuacji, kiedy urbanizacja przekracza dopuszczalne granice.

Za komuny była zasada, ze należy tworzyć problemy, aby zwalczać je w świetle mediów, wszystkimi „siłamy i środkamy”. Nie doszukuję się analogii.

Ukłon w stronę nadleśniczego Pana Stefana Traczyka za wsparcie tej inicjatywy (jeżeli nie jest to tylko kolejne hasło wyborcze Prezydenta). Jest to ważne dla zdrowia mieszkańców Legionowa. Będzie to także miejsce spotkań i wypoczynku dla mieszkańców powiatu.

Stanisław Gołąbek

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *