JABŁONNA: Gmina jednak z kulturą

2015-02-10 11:52:00

Przed dyskusją nad dofinansowaniem \”Pałacowych Spotkań z Muzyką\”na ostatniej sesji Rady Gminy w Jabłonnie istniała poważna obawa, że to już koniec ponad 13-letniej kulturalnej tradycji. Jednak nowa umowa z PAN na dniach ma zostać podpisana

Przed dyskusją nad dofinansowaniem “Pałacowych Spotkań z Muzyką” na ostatniej sesji Rady Gminy w Jabłonnie istniała poważna obawa, że to już koniec ponad 13-letniej kulturalnej tradycji. Jednak nowa umowa z PAN na dniach ma zostać podpisana.

O tym, że styczniowy koncert może być tym ostatnim dowiedzieliśmy się od Magdaleny Grzeleckiej, dyrektor Domu Zjazdów i Konferencji Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie. Grupa radnych dążyła do tego, aby odebrać dotacje na tę kulturalną inicjatywę.

Zdziwienie radnych

– Reprezentuję Komisję Oświaty, Kultury i Sportu i dziwię się, że padły takie informacje, że to nasza komisja podjęła decyzję o zdjęciu środków na “Pałacowe spotkania z Muzyką” – przekonywał radny Mariusz Grzybek. – Jest to nieprawdą, gdyż nasza komisja podjęła decyzję akceptując budżet w tym zakresie. Dziwię się też, że pan wójt tego nie zdementował – zakończył Mariusz Grzybek. – Komisja Budżetowa podjęła wniosek o zdjęciu 20 tys. zł i przekazanie tych środków na budowę wodociągu w budynku Urzędu Gminy Jabłonna – przekonywał Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy.

Są pieniądze na koncerty

– W związku z licznymi emocjami jakie wystąpiły, ustaliliśmy iż 5 lutego odbędzie się takie wyjazdowe posiedzenie Komisji Kultury Oświaty i Sportu z udziałem wójta, oraz dyrektor Magdaleną Grzelecką w pałacu PAN celem wypracowania nowej umowy współpracy między gminą a pałacem. Przez 10 lat obowiązywała ta sama umowa. Radni uznali, że czas najwyższy tą umowę uaktualnić. A jak już do tego dojdzie, to wójt w imieniu gminy podpisze nową umowę. Zapewniam, że pieniądze w Dziale Promocji na tą imprezę kulturalną cały czas są – zakończył Witold Modzelewski.

Zawarto porozumienie

W czwartek 5 lutego do takiego spotkania w pałacu PAN faktycznie doszło. – Planujemy utrzymać dotychczasową współpracę jednocześnie poszerzając ją o nowe elementy. O kwocie jaką dofinansujemy koncerty będę mógł wspomnieć po podpisaniu umowy – tajemniczo stwierdził Michał Smoliński, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Jabłonnie. Wygląda więc na to, że zainteresowane strony doszły do porozumienia, a nowa umowa zostanie w najbliższych dniach przez wójta Jarosława Chodorskiego parafowana. Dyrektor Domu Zjazdów i Konferencji Polskiej Akademii Nauk Magdalena Grzelecka dziękowała radnym za poparcie dla tej inicjatywy. Jak zapewniała “Pałacowe Spotkania z Muzyką” cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców. Ostatnio odbył się 134 koncert, który zgromadził ponad 500 słuchaczy.

d.burczynski@toiowo.eu

DARIUSZ BURCZYŃSKI

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *