LEGIONOWO. Będzie kino w Maximie

2015-02-25 3:01:00

Niewykluczone, że jeszcze w tym roku ruszy rozbudowa Domu Handlowego Maxim. W nowym budynku, który wielkością będzie dorównywał obecnemu, znajdzie się kino z prawdziwego zdarzenia oraz markowe sklepy i punkty gastronomiczne

Rozbudowa DH MAXIM w tej chwili zależy głównie od tego czy radni zgodzą się na 20-letnia dzierżawę kilku działek położonych w sąsiedztwie obecnego budynku MAXIMa. Chodzi o działki o łącznej powierzchni ponad 6 tys. m2. W planie zagospodarowania teren ten jest przeznaczony m.in. na miejsca postojowe i garaże. Inwestor, PIR sp. z o.o., która jest właścicielem MAXIMa chce na tym terenie stworzyć ogólnodostępne miejsca parkingowe oraz wybudować dojazd do obiektu od strony ul. Sobieskiego.

Spółka jest w trakcie nabywania działki pomiędzy blokami a obecnym budynkiem. To tam powstanie m.in. sieciowe kino.

Kino i ekskluzywne sklepy

– Nie potrafię jeszcze powiedzieć jak to do końca będzie wyglądało, dlatego że w tej chwili pracują nad tym projektanci, są robione wizualizacje, koncepcje – wyjaśnia Piotr Radzikowski, prezes PIR sp. z o.o. – Jest to jeszcze bardzo wstępną faza. Pewnie za bardzo niedługi czas będziemy mogli coś pokazać – dodaje. Wiadomo jednak, że MAXIM zostanie powiększony o co najmniej drugie tyle, że najprawdopodobniej będzie miał 3 kondygnacje – garaż podziemny, parter i piętro. Wiadomo również, że przy nowym obiekcie znajdzie się około 500 miejsc parkingowych, a wewnątrz budynku znajdzie się kino jednej z 3 największych sieci kinowych. Na razie mówi się o 4 – 6 salach kinowych. W pobliżu kina będą położone także punkty gastronomiczne. To wszystko najprawdopodobniej na 1 piętrze budynku. Na pozostałej przestrzeni znajdą się sklepy z tzw. górnej półki, m.in. odzieżowe, być może także restauracja. Mówi się również o powiększeniu EURO AGD i CCC.

Tylko sieciówka

– Trwają rozmowy z przynajmniej trzema sieciami kinowymi. Na pewno będzie to sieciówka i na pewno będzie to minimum 4 – 6 sal kinowych – opowiada Piotr Radzikowski. – Dlaczego sieciówka? Dlatego, że to oni zawsze mają filmy jako pierwsi. Kino w Legionowie poległo dlatego, że miało filmy w drugim obiegu – wyjaśnia. Jak jednak zauważają inwestorzy rozbudowa zależy głównie od decyzji Rady Miasta Legionowo, która będzie debatowała już 25 lutego. Dzierżawa działek miejskich jest bowiem konieczna do utworzenia nowych dojazdów tak, by nie sparaliżować ruchu oraz do zlokalizowania części parkingów naziemnych. – Zawsze chcieliśmy, żeby w mieście powstało coś na większą skalę, co będzie dla wszystkich okolicznych mieszkańców miejscem takim, gdzie przyjdą zrobić zakupy zamiast jeździć do wybranych sklepów do Warszawy – mówi Piotr Radzikowski.

Budowa jeszcze w tym roku?

Jeśli wszystko pójdzie po myśli inwestora rozbudowa ruszy jesienią i potrwa około 1,5 roku. Dużo zależy także od warunków atmosferycznych, ale – w wersji optymistycznej – obiekt będzie dostępny dla klientów już na przełomie 2016/2017 roku, być może nawet wcześniej. Budynek będzie miał konstrukcje żelbetową osłoniętą ścianą zewnętrzną. Będzie to bryła nowocześniejsza niż ta, która jest obecnie. Obiekt będzie wyposażony w ruchome schody i pochylnie. Obok kina i sklepów znajdzie się tam także centrum rozrywki dla najmłodszych.

MARCIN CHOMIUK

m.chomiuk@toiowo.eu

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *