JABŁONNA. Modzelewski inaczej niż Bujakiewicz?

2015-03-12 9:04:15

Przewodniczący rady gminy nie ujawnił w oświadczeniu majątkowych swoich dochodów z najmu nieruchomości. Jeśli nie uzupełni oświadczenia może stracić mandat radnego

KAROL KRAWCZYK

k.krawczyk@toiowo.eu

Znana aktorka Katarzyna Bujakiewicz zrezygnowała z mandatu radnej sejmiku województwa wielkopolskiego. Powodem były zawarte przez nią kontrakty aktorskie, które obligowały ją do zachowania w tajemnicy wysokości wynagrodzeń. W przypadku ich ujawnienia aktorce groziłyby wysokie kary. Tymczasem radni w oświadczeniach majątkowych powinni ujawnić wszystkie swoje dochody. Dlatego Bujakiewicz nie jest już radną. Nasi czytelnicy zwrócili nam uwagę, że w podobnej sytuacji może niedługo znaleźć się przewodniczący Rady Gminy Jabłonna Witold Modzelewski. Jak się okazało, złożył  on co prawda oświadczenie majątkowe, ale uchylił się w nim od podania wszystkich swoich dochodów. W rubryce “inne dochody” napisał: – “za najem nieruchomości (umowa handlowa – klauzula poufności)”.

Do chwili zamknięcia bieżącego numeru TIO nie dostaliśmy niestety odpowiedzi na pytania jakie skierowaliśmy do Rady Gminy Jabłonna. Stąd nie wiemy czy przewodniczący Witold Modzelewski zrezygnuje z mandatu, czy też ujawni dochody z najmu nieruchomości, których zobowiązał się nie ujawniać. Nie wiemy też jak zachowa się w tej sytuacji sama rada gminy i czy wygasi mandat swojego przewodniczącego. Pewnych wskazówek w tej sprawie udzieliła nam Ivetta Biały Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego.

– W prawidłowo wypełnionym dokumencie powinny zostać wykazane zarówno rodzaje dochodów, jak też kwoty uzyskane z każdego tytułu. W związku z tym przewodniczący Rady Gminy Jabłonna zostanie poproszony o uzupełnienie swojego oświadczenia – napisała  Ivetta Biały.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *