SEROCK. Dzień logistyki i portów lotniczych

2015-03-18 10:44:08

W Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w odbyła się impreza promocyjna w ramach Dnia Logistyki i Portów Lotniczych. Zorganizowała ja młodzież z Technikum Logistycznego i Technikum Eksploatacji Portów i Terminali pod kierunkiem Moniki Domagały z PZSP w Serocku

– Jesteśmy dumni, że miesiące przygotowań zaowocowały tak dużym zainteresowaniem ze strony uczniów klas trzecich gimnazjów z terenu powiatu legionowskiego i pułtuskiego – informuje Ewa Kania-Nec z PZSP w Serocku.

PZSP gościł około 300 gimnazjalistów z wychowawcami. Wśród nich byli uczniowie: Gimnazjum nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Legionowie, Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego w Legionowie, Gimnazjum Specjalnego w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek w Legionowie, Gimnazjum w Zespole Szkół w Łajskach, Gimnazjum im. Romualda Traugutta w Serocku, Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych Somiance oraz  Gimnazjum im. Witolda Zglenickiego w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Woli Kiełpińskiej.

Aby przekonać gimnazjalistów do wyboru kierunków kształcenia – technik eksploatacji portów i terminali oraz technik logistyk, uczniowie przygotowali bogaty program. Poszczególne jego części poprzedzały dowcipne komentarze prowadzących. Całość spotkania utrzymana była w swobodnym klimacie. Nie w formie nudnych prelekcji, lecz w zabawny sposób zaprezentowano krótkie pokazy związane z przewożeniem towarów oraz profesjonalną obsługą pasażerów na lotnisku.

Komiczne były również scenki rodzajowe ukazujące specyfikę pracy w magazynach i w porcie lotniczym, które bardzo trafnie prezentowały relacje między pracownikami i przełożonymi oraz pasażerami i pracownikami lotniska. Największy aplauz publiczności wzbudziły scenki: “Fiflak i dyrektor”, “Wyprawa z owcą” oraz “Bramka na lotnisku”. Można było także podziwiać pokaz  grupy  tanecznej “RUDA SQUAD” oraz występ wokalny Joasi Gorczyńskiej.

Na zakończenie przedstawienia  uczniowie z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przygotowali słodką niespodziankę. Był to samodzielnie wykonany tort w kształcie pociągu składającego się z lokomotywy i dziewięciu wagonów. Pięć z nich przedstawiało nazwy szkół wchodzących w skład PZSP, pozostałe zapraszały -“dołącz do nas”. Wszyscy goście mieli możliwość skosztowania tego pysznego smakołyku.

Po uroczystości młodzież technikum logistycznego oprowadziła gimnazjalistów po szkole, prezentując klasy przedmiotowe oraz ich wyposażenie.

– Mamy nadzieję, że tego typu inicjatywa ułatwi wielu uczniom dokonanie właściwego wyboru dalszej ścieżki kształcenia, a nasza szkoła – Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku – to z pewnością bardzo dobry wybór dla przyszłych logistyków oraz techników eksploatacji portów i terminali – zapewnia Ewa Kania-Nec.

 

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *