LEGIONOWO. Kampania ze śmiercią w tle

2015-03-18 10:24:14

Drugiego dnia protestów przeciwko brutalności policji przed legionowską komendę powiatową przyjechał Janusz Korwin Mikke i poseł Przemysław Wipler. Wspólnie z działaczami partii KORWiN wzięli udział w konferencji prasowej.

W krótkiej rozmowie z dziennikarzami Janusz Korwin Mikke przytoczył art. 39 Konstytucji RP, który mówi o tym, że “nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody” oraz art. 68, mówiący o tym, że “każdy ma prawo do ochrony zdrowia”. Zwolennicy JKM zauważali, że wsadzanie do więzień za marihuanę mija się z celem, tłumaczyli, że walka z uzależnieniem za pomocą pałki nie jest metodą. Wszyscy, przeważnie młodzi ludzie w otoczeniu Janusza Korwin Mikkego i posła Przemysława Wiplera trzymali biało-czerwone flagi z czarnymi wstążkami.

Janusz Korwin Mikke zapytany przez jednego z dziennikarzy o prowadzenie kampanii wyborczej z tak tragicznymi wydarzeniami w tle odpowiedział: – Zginął człowiek, trudno. Ale czy to jest powód by nie wykorzystać jego śmierci do czegoś dobrego. Do zmiany obowiązującego prawa – pytał.

Po trwającej około 10 minut konferencji kandydat na prezydenta rozmawiał ze zgromadzonymi w pobliżu komendy policji ludźmi. Część zgromadzonych na miejscu osób próbowała zrobić sobie zdjęcie z kandydatem na prezydenta.

– To trochę tragikomiczna sytuacja – mówił jeden z protestujących. Wcześniej na jednym z portali społecznościowych ojczym nieżyjącego 19-latka apelował do mieszkańców by nie brali udziału w proteście. Z podobnym apelem wystąpił także Zbigniew Stonoga, który w internecie zagrzewał do anty policyjnych wystąpień w Legionowie.

“Jak widać nawet smierć nie jest im na tyle dramatyczna by nie zbijać na niej kapitału politycznego… Wipler i jego pomysły niech będą realizowane w Sejmie. Własnie odradzilem protest Panu Korwinowi” – pisał na facebook`u. Jak widać nie posłuchał.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *