LEGIONOWO. Laboratorium na czterech kołach

2015-03-25 10:34:18

W piątek 20 marca przed klinikę Mediq zajechała czarna ciężarówka firmy Arthrex. Co jakiś czas do jej środka wchodzili kolejni lekarze. Jak się szybko okazało było to mobilne laboratorium medyczne

Ciężarówka to laboratorium do szkolenia lekarzy w wykonywaniu zabiegów operacyjnych z zakresu artroskopii stawu kolanowego i stawu barkowego. Artroskopia to minimalnie inwazyjna technika operacyjna, która pozwala na precyzyjną diagnostykę i wykonywanie skomplikowanych procedur chirurgicznych w obrębie uszkodzonych stawów.

– Jeździmy po całej Polsce do wyznaczonych ośrodków, które z nami współpracują. Dziś jest to klinika Mediq – wyjaśnia Tomasz Czajkowski, przedstawiciel firmy Arthrex – Chirurdzy w przerwach pomiędzy operacjami mogą tutaj przyjść i przećwiczyć dowolną technikę operacyjną – tłumaczy Tomasz Czajkowski.

Jak przekonują sami lekarze jest to duże ułatwienie dla nich samych, gdyż nie muszą wyjeżdżać na kilkudniowe szkolenia za granicę, tylko mają możliwość odbycia dodatkowych ćwiczeń na miejscu.

– Wszystkie szkolenia w naszym mobilnym laboratorium prowadzone są z zakresu artroskopii stawu kolanowego i stawu barkowego. Cieszy się to dość dużym zainteresowaniem chirurgów gdziekolwiek jesteśmy – zaznacza Tomasz Czajkowski.

W piątek odbyło się szkolenie wyłącznie dla lekarzy z kliniki Mediq, którzy bardzo pozytywnie zareagowali na możliwość odbycia dodatkowych ćwiczeń na miejscu.

DB

Podobne artykuły

Komentarze

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *