LEGIONOWO. Przez miasto przeszedł marsz milczenia

2015-03-25 10:39:03

Około 100 osób wzięło udział w marszu milczenia po śmierci 19-letniego Rafała. Zebrani po zapaleniu zniczy przy urzędzie skarbowym przeszli na Rynek Miejski. Ojczym Rafała mówił m.in. o niszczeniu przez policję dowodów i zastraszaniu świadków

Przemarsz odbył się w niedzielę 22 marca. W internecie udział w nim zapowiedziało ponad 700 osób. W rzeczywistości ulicami Legionowa przeszło około 100 osób. Na tyłach urzędu skarbowego o godzinie 14.00 zapalono znicze. By nie prowokować demonstrantów marsz ochraniała nie policja a straż miejska.

 Żądanie zawieszenia policjantów

Organizatorem marszu milczenia był ojczym zmarłego Rafała Piotr Krasicki.

– Nie oskarżam policji, że zamordowali Rafała z premedytacją. Twierdzę, że to jest nieumyślne spowodowanie śmierci – przekonywał na miejscu. – Chcieli go reanimować, ale najbardziej zależało im na tym co miał w ustach żeby mieć dowód rzeczowy – dodawał. Ojczym w dalszym ciągu żąda zawieszenia funkcjonariuszy policji do czasu wyjaśnienia śledztwa.

 Mocne słowa o policji

Ojczym zmarłego Rafała uważa również, że niedzielne burdy pod komendą to była – uwaga – prowokacja ze strony policji.

– (…) Kiedy tłum powoli rozchodził się a ja wracałem do komendy wyszły szwadrony policji. To była prowokacja. Ludzie naprawdę uspokoili się, ale to co było potem i to co dzieje się teraz w Legionowie to jakaś nagonka – twierdził.

Krasicki ma też żal do legionowskiej prokuratury za opieszałość w wyjaśnieniu sprawy i cieszy się, że sprawę przejęła prokuratura okręgowa. Uważa również, że ma telefon na ciągłym podsłuchu, a policja tuszuje wszelkie dowody w sprawie. Twierdzi też, że świadkowie są zastraszani, a rzekomy film z zatrzymania Rafała W. nigdy nie ujrzy światła dziennego, gdyż jest najpewniej przez policję zniszczony.

 Przemarsz pokojowy

Po symbolicznym zapaleniu zniczy uczestniczy przemarszu zatrzymali się na Rynku Miejskim. Tam odbyła się krótka modlitwa w intencji Rafała. Kondolencje rodzinie złożył prezydent Roman Smogorzewski. Manifestacja przebiegła spokojnie.

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *