Facebook

LEGIONOWO. Flash mob w środku miasta

2015-04-08 3:01:00

We wtorek 24 marca uczniowie z klasy medialnej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie wzięli udział we flash mobie. Swój pierwszy dynamiczny taniec klasa zaprezentowała przed budynkiem urzędu miasta, kolejne odbyły się w pobliżu Błękitnego Centrum, na Rynku Miejskim, na stacji PKP i ponownie przy miejskim ratuszu.

Grupka młodzieży włączała muzykę i przy bardzo dynamicznym układzie tanecznym zaprezentowała przechodniom swoje umiejętności. Taniec i spontaniczna akcja podobała się mieszkańcom.

– Zastanawiając się nad działaniami w przestrzeni publicznej moim uczniom najbardziej spodobał się flash mob, czyli coś co przypomina happening, ale też ma w sobie sporo improwizacji. Coś co ma zainteresować i zaintrygować – mówiła Beata Narel, wychowawczyni klasy medialnej z ZSO nr 2. – Uczniowie bardzo zaangażowali się w taką promocję – dodaje.

Flash mob to „sztuczny tłum” ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia. Zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. W akcji najczęściej uczestniczą nieznani sobie ludzie znający jedynie jej termin i planowane działanie. Takie akcje organizowane są przeważnie za pośrednictwem internetu lub SMS.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *