LEGIONOWO. Flash mob w środku miasta

2015-04-08 3:01:00

We wtorek 24 marca uczniowie z klasy medialnej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie wzięli udział we flash mobie. Swój pierwszy dynamiczny taniec klasa zaprezentowała przed budynkiem urzędu miasta, kolejne odbyły się w pobliżu Błękitnego Centrum, na Rynku Miejskim, na stacji PKP i ponownie przy miejskim ratuszu.

Grupka młodzieży włączała muzykę i przy bardzo dynamicznym układzie tanecznym zaprezentowała przechodniom swoje umiejętności. Taniec i spontaniczna akcja podobała się mieszkańcom.

– Zastanawiając się nad działaniami w przestrzeni publicznej moim uczniom najbardziej spodobał się flash mob, czyli coś co przypomina happening, ale też ma w sobie sporo improwizacji. Coś co ma zainteresować i zaintrygować – mówiła Beata Narel, wychowawczyni klasy medialnej z ZSO nr 2. – Uczniowie bardzo zaangażowali się w taką promocję – dodaje.

Flash mob to “sztuczny tłum” ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia. Zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. W akcji najczęściej uczestniczą nieznani sobie ludzie znający jedynie jej termin i planowane działanie. Takie akcje organizowane są przeważnie za pośrednictwem internetu lub SMS.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *