Czarowanie piosenką

2015-04-08 3:01:00

Już 17 kwietnia rozpocznie się \”Wiosenne Czarowanie\”. Festiwal jest kontynuacją działań legionowskich harcerzy na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat. To \”dziecko\” hufcowego Ryckowiska, Festiwalu Piosenki Operacji Bieszczady 40 w Wołosatem czy jesiennego Nocnego Maratonu Piosenki w Legionowie

Pierwszego dnia festiwalu, o godzinie  16.00 w “Jedynce” scenę opanują przedszkolaki i zuchy, a ich rywalizację zakończy wręczenie nagród i koncert zespołu B.O.R.Y. i Morskie Potwory.  Początek festiwalu – Dzień Zuchowy – to wzruszający starszych i jednocześnie nakręcający dzieciaki spektakl zgodny z metodyką zuchową, który bawiąc, uczy. Drugi dzień to konkurs zespołów z drużyn harcerskich, szkół oraz w kategorii open (dla zaawansowanych artystów), koncert Banana Boat, a po nim świeczkowisko i nocny maraton piosenki z recitalem Pawła Orkisza.

Młodość i energia

Filarami imprezy są tradycja i ludzie, szczególnie ci bezpośrednio organizujący festiwal. Ludzie młodzi, niekiedy bardzo młodzi, niesamowici, pełni energii, zapału, emanujący ciepłem, złączeni przyjaźnią. Co zupełnie nie przeszkadza im w budowaniu zdyscyplinowanych i odpowiedzialnych zespołów ani w wypowiadaniu głośno swojego zdania, nawet jeśli prowadzi to do burzliwych dyskusji.

Klimat i nastrój “Wiosennego Czarowania” to – znów za sprawą ludzi –  efekt harmonijnego połączenia konkursu, koncertów, nocnego maratonu oraz pląsów na rondzie przy ratuszu. To również forma szczególnego wyróżnienia i docenienia całorocznej pracy zuchów i harcerzy podczas koncertu galowego w ratuszu.

Kapitał na start

Wiosenne Czarowanie stało się ogólnopolską imprezą prowadzoną przez młodą komendę i jeszcze młodszych organizatorów. Komendantka, przewodniczka Urszula Czapska, to 19-letnia instruktorka Hufca ZHP Legionowo. Ekipa organizująca festiwalowy BIOS (Biuro Informacji Ogólnej i Szczegółowej) to uczennice i uczniowie legionowskich szkół.

Podczas przygotowań oraz w czasie trwania festiwalu zawiązują się nowe przyjaźnie, wiele można się nauczyć, dowiedzieć o sobie – jednym słowem dostać pozytywnego “kopa”.

Kto chce, nauczy się tutaj jak śpiewać przy ognisku, a jednocześnie zdobędzie wiele przydatnych umiejętności. Nauczy się logistyki, pozyskiwania środków od sponsorów, kontaktów z jednostkami samorządowymi i centralnymi, załatwiania dziesiątków spraw organizacyjnych itp. “Wiosenne Czarowanie” to swoisty kapitał na start, ale jednocześnie grupa przyjaciół otwartych światopoglądowo, a skupionych w ruchu harcerskim i skautowym.

Poszerzona formuła

Z perspektywy 6 lat widać, że harcerze stworzyli wydarzenie wychodzące swym zasięgiem poza legionowskie blokowiska i “nudę Bukowca”. Od 2010 roku gościliśmy w Legionowie plejadę zespołów oraz solistów. Tym razem gościć będziemy zespoły Banana Boat i B.O.R.Y. oraz barda Pawła Orkisza.

W tym roku poszerzyliśmy formułę, ruszyliśmy w Polskę z koncertami “Wiosennego Czarowania”. Pierwszy odbył się 21 marca w Szczecinku. Wszędzie tam, gdzie znajdziemy harcerzy lub dzieciaki chcące coś zmienić w swoim otoczeniu, wprowadzić pozytywne emocje, wszędzie tam zagra “Wiosenne Czarowanie”. Festiwal to prawdziwa ładownia akumulatorów dla mieszkańców Legionowa, poszerzony projekt, to ładownia akumulatorów dla wszystkich, w 380 powiatach Polski.

 Pląsy na rondzie

Tegoroczny festiwal zakończy się w niedzielę 19 kwietnia. Rano dla chętnych odbędzie się polowa msza harcerska, którą odprawi bp Marek Solarczyk, następnie planowany jest przemarsz i pląsy na rondzie przed ratuszem, do których zapraszamy mieszkańców Legionowa. O godzinie 11.00 rozpocznie się koncert galowy “Wiosennego Czarowania”, a energetycznie zasili nas szantami zespół B.O.R.Y.

Szanowni Państwo, zapraszamy! Przyjdźcie na VI Harcerski Festiwal “Wiosenne Czarowanie”, przyprowadźcie rodzinę i znajomych, bawcie się i uczcie z legionowskimi harcerzami oraz ich gośćmi z całej Polski.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *