LEGIONOWO. Giełda szkół ponadgimnazjalnych

2015-04-08 3:01:00

Młodzież III klas gimnazjalnych, rodzice i nauczyciele zapoznali się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu legionowskiego. Zorganizowana przez Starostwo giełda edukacyjna odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie

Giełda odbyła się we wtorek 31 marca w godzinach 10.00 – 14.00. Jej gospodarzem był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie. Swoją ofertę na rok szkolny 2015/2016 zaprezentowało 7 placówek edukacyjnych z terenu powiatu. Udział w wydarzeniu wzięło kilkaset osób.

Sposób na ucznia 

Liceum w Komornicy, posiadające w swojej ofercie klasy policyjne, wojskowe i sportowe częstowało poligonową grochówką oraz prezentowało pokaz elementów samoobrony. Z kolei gospodarz, Liceum w ZSO nr 2 w Legionowie kusił historycznymi postaciami w strojach z epoki patrona szkoły Jana III Sobieskiego. Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Siwińskiego postawił na technikę – uwagę uczniów przykuła prezentacja możliwości drukarki 3D. Zbliżające się święta wykorzystał Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku – uczniowie częstowali uczestników giełdy tradycyjnym jajkiem. LO im. M. Konopnickiej przedstawiło wyniki pracy młodzieży zgłębiającej sztukę montażu filmowego.

Duży wybór

W giełdzie udział wzięli: II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Legionowie, LO im. M. Konopnickiej w Legionowie, Salezjańskie LO im. św. Jana Bosko w Legionowie, Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Siwińskiego w Legionowie, PZSP im. W. Wolskiego w Serocku, Liceum Ogólnokształcące w Komornicy w Zespole Szkół w Wieliszewie, Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości oraz  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Powiatowy Urząd Pracy i Referat Edukacji Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *