LEGIONOWO. 100 mil przez Istrię

2015-04-08 3:01:00

Hubert Szczepan Krzemiński, mieszkaniec Legionowa wyrusza w kolejna podróż. Tym razem wspólnie ze znajomymi weźmie udział w biegu 100 Miles of Istria. Realny dystans to jednak 107,45 mili czyli 173 kilometry

MARCIN CHOMIUK

m.chomiuk@toiowo.eu

O Hubercie Krzemińskim pisaliśmy w 2012 roku przy okazji jego przygotowań do wejścia na Awicennę. Wtedy instruktor legionowskiego Hufca ZHP wspólnie z 12 osobową grupą nieznajomych mu osób zdobył drugą co do wielkości górę Pamiru (‬7134‭ ‬m n.p.m.‭). Był to pewnego rodzaju trening przed wyprawą w Himalaje. Od tamtej pory podobnych wyjazdów treningowych było więcej. 100 Miles of Istria również jest jednym z nich.

Bieg na dystansie ponad 170 kilometrów przez chorwacki, górzysty półwysep ruszy 17 kwietnia. Hubert pobiegnie w nim z drużyną Run Vegan.

– Stworzyliśmy zespół Run Vegan Team, z którym regularnie trenujemy, startujemy i… jemy, testując wegańskie miejsca stolicy i planując kolejne starty – piszą o sobie biegacze.

100 Miles of Istria wystartuje wieczorem, około godziny 19.00. Uczestnicy będą biegli całą noc i cały dzień, przeważnie po górach, pokonując ponad 7500 m przewyższeń. – Chcemy ukończyć bieg po około 30 godzinach, chociaż limit czasu mamy 48 godzin – mówi Hubert Krzemiński. W drużynie pobiegną: Hubert Krzemiński, Violetta Domaradzka, Robert Zakrzewski i Grzegorz Olesiak. Przed startem Hubert trenował na terenie powiatu legionowskiego, m.in. na wieliszewskiej trasie crossowej.

Do tej pory Hubert Krzemiński kilkakrotnie wspinał się w Alpach,‭ ‬był m.in.‭ ‬na Großglockner,‭ Mout Blanc,‭ ‬zdobył też Fannaråki‭  ‬w Norwegii‬ i wspomnianą wyżej Awicennę. W ubiegłym roku wziął udział w zimowym wejściu na Noszak, drugi co do wysokości szczyt Hindukuszu na pograniczu afgańsko-pakistańskim. Ma także plany na kolejne wyprawy. – Jest pomysł na powrót do Afganistanu, a od razu stamtąd do Kirgistanu i tam zrobienie jeszcze 2 siedmiotysięczników. Wszystko zależy jednak od sponsorów, których szukam… – mówi.

Start Run Vegan Team w 100 Miles of Istria wspierają: Polfarma, Fiat, Mule Bar, Platypus, a Huberta dodatkowo: Grivel i 1% for the Planet.

Bieg można będzie śledzić na www.facebook.com/HubertSzczepan.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *