Facebook

NIEPORĘT. Śmiertelne uderzenie

2015-04-08 3:01:00

W środę 1 kwietnia około godziny 7.30 na ulicy Jana Kazimierza w Nieporęcie rozpędzone BMW nagle wypadło z trasy i z impetem uderzyło w drzewo. W wyniku wypadku śmierć poniosły dwie osoby, trzecia przebywa w szpitalu

– Kierujący BMW jadąc od strony Zalewu Zegrzyńskiego w kierunku Warszawy z nieznanych jak dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo – relacjonuje zdarzenie asp. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. – W wyniku tego wypadku śmierć na miejscu poniosła 22-letnia pasażerka pojazdu, w szpitalu zmarł 25-letni kierowca BMW, drugi z pasażerów, siedzący na tylnej kanapie 22-letni mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala – poinformowała Emilia Kuligowska.

Okoliczności i przyczyny wypadku zbadają śledczy. Na miejscu tragedii obecni byli prokurator oraz biegły w zakresie wypadków w ruchu drogowym. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie oraz Wydział Dochodzeniowo- Śledczy legionowskiej komendy.

– Jeszcze nie wiadomo, kiedy zostanie przeprowadzona sekcja zwłok – oznajmił Ireneusz Ważny, szef Prokuratury Rejonowej w Legionowie. – Podejrzewam, że stanie się to jutro (piątek 3 kwietnia – przyp. red.). Dwóch świadków już przesłuchaliśmy, dwóch ważniejszych świadków będziemy dopiero przesłuchiwać. Wszyscy uczestnicy tego tragicznego wypadku to byli młodzi ludzie. Trwa śledztwo, na chwilę obecną niewiele więcej można powiedzieć – przekonuje Ireneusz Ważny.

Na miejsce środowego wypadku szybko przybyły ekipy ratunkowe. Strażacy zrobili dostęp do poszkodowanych przy użyciu sprzętu hydraulicznego, równocześnie odłączyli akumulator w rozbitym samochodzie, ewakuowali poszkodowanych z pojazdu oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wszystkie czynności medyczne przy poszkodowanych prowadzili ratownicy Pogotowia Ratunkowego. Obecny na miejscu lekarz stwierdził  zgon 22-letniej kobiety. 25-letni kierowca BMW z obrażeniami wewnętrznymi oraz licznymi złamaniami i ranami został zabrany do szpitala. Tam zmarł. Kolejny, 22-letni pasażer ze złamaniami nóg oraz urazem głowy został odwieziony do szpitala.

Droga z Nieporętu do Warszawy na czas działań ratunkowych była całkowicie zablokowana. W czasie prowadzenia działań lekkiego urazu barku doznał ratownik Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu do godziny 11.00 trwały działania policjantów. Czynności prowadził także prokurator.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *