NIEPORĘT. Śmiertelne uderzenie

2015-04-08 3:01:00

W środę 1 kwietnia około godziny 7.30 na ulicy Jana Kazimierza w Nieporęcie rozpędzone BMW nagle wypadło z trasy i z impetem uderzyło w drzewo. W wyniku wypadku śmierć poniosły dwie osoby, trzecia przebywa w szpitalu

– Kierujący BMW jadąc od strony Zalewu Zegrzyńskiego w kierunku Warszawy z nieznanych jak dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo – relacjonuje zdarzenie asp. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. – W wyniku tego wypadku śmierć na miejscu poniosła 22-letnia pasażerka pojazdu, w szpitalu zmarł 25-letni kierowca BMW, drugi z pasażerów, siedzący na tylnej kanapie 22-letni mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala – poinformowała Emilia Kuligowska.

Okoliczności i przyczyny wypadku zbadają śledczy. Na miejscu tragedii obecni byli prokurator oraz biegły w zakresie wypadków w ruchu drogowym. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie oraz Wydział Dochodzeniowo- Śledczy legionowskiej komendy.

– Jeszcze nie wiadomo, kiedy zostanie przeprowadzona sekcja zwłok – oznajmił Ireneusz Ważny, szef Prokuratury Rejonowej w Legionowie. – Podejrzewam, że stanie się to jutro (piątek 3 kwietnia – przyp. red.). Dwóch świadków już przesłuchaliśmy, dwóch ważniejszych świadków będziemy dopiero przesłuchiwać. Wszyscy uczestnicy tego tragicznego wypadku to byli młodzi ludzie. Trwa śledztwo, na chwilę obecną niewiele więcej można powiedzieć – przekonuje Ireneusz Ważny.

Na miejsce środowego wypadku szybko przybyły ekipy ratunkowe. Strażacy zrobili dostęp do poszkodowanych przy użyciu sprzętu hydraulicznego, równocześnie odłączyli akumulator w rozbitym samochodzie, ewakuowali poszkodowanych z pojazdu oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wszystkie czynności medyczne przy poszkodowanych prowadzili ratownicy Pogotowia Ratunkowego. Obecny na miejscu lekarz stwierdził  zgon 22-letniej kobiety. 25-letni kierowca BMW z obrażeniami wewnętrznymi oraz licznymi złamaniami i ranami został zabrany do szpitala. Tam zmarł. Kolejny, 22-letni pasażer ze złamaniami nóg oraz urazem głowy został odwieziony do szpitala.

Droga z Nieporętu do Warszawy na czas działań ratunkowych była całkowicie zablokowana. W czasie prowadzenia działań lekkiego urazu barku doznał ratownik Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu do godziny 11.00 trwały działania policjantów. Czynności prowadził także prokurator.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *