NIEPORĘT. Karambol na Jana Kazimierza

2015-04-15 3:01:00

W piątek 10 kwietnia około 17.30 na ulicy Jana Kazimierza w Nieporęcie doszło do zderzenia 5 samochodów. Z nieznanych jak dotąd przyczyn 77-letnia Barbara N. kierująca skodą zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącymi z naprzeciwka pojazdami

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

Groźny karambol miał miejsce na drodze nr 633 Nieporęt – Warszawa Żerań. W zdarzeniu brały udział skoda fabia, opel astra, toyota yaris, BMW Z4, oraz BMW X3. – Na szczęście w wypadku nikt nie zginął, ale 2 osoby z obrażeniami zostały odwiezione przez załogi pogotowia do szpitala w tym prowadząca skodę fabię i pasażer jednego z BMW – poinformowała nas aspirant Emilia Kuligowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Śledczy nadal wyjaśniają przyczyny wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika jednak, że kierująca skodą 77-letnia kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do wypadku w sumie 5 samochodów. Również w wyniku wypadku uszkodzone zostało jedno z ogrodzeń prywatnej posesji. Na miejscu przez długie godziny pracowały służby ratunkowe. Z powodu rozmiaru zdarzenia przez wiele godzin zablokowana była ulica Jana Kazimierza od ul. Izabelińskiej do ronda w Zegrzu. Na miejscu obecne były załogi policji z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy oraz komisariatu w Nieporęcie, które rozpoczęły dochodzenie. Ma ono ustalić faktyczną przyczynę wypadku. Nieoficjalnie mówi się, że kierująca skodą kobieta straciła przytomność.

Teren akcji zabezpieczała również straż pożarna. Na miejscu były obecne 3 zastępy JRG Legionowo, oraz po 1 zastępie Wojskowej Straży Pożarnej w Zegrzu, OSP Kąty Węgierskie, OSP Nieporęt. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania akumulatorów we wszystkich pojazdach, zakręceniu zaworów odcinających butli LPG w jednym z pojazdów. Ruch na czas blisko 3 godzinnych działań na drodze został całkowicie zatrzymany. Funkcjonariusze drogówki oraz straż gminna z Nieporętu kierowali kierowców na objazdy. Szybko utworzyły się gigantyczne korki, a utrudnienia nie ominęły także pasażerów autobusów ZTM linii 705 i 735. Te nie mając dogodnego objazdu zatrzymywały się i oczekiwały na otwarcie trasy.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *