Facebook

LEGIONOWO. Kto dokończy Centrum Komunikacyjne?

2015-04-15 3:01:00

Jest 3 oferentów gotowych dokończyć Centrum Komunikacyjne w Legionowie. Jeśli zostaną spełnione wszystkie wymogi konkursowe, to wygląda na to, że budowę dokończy kielecka spółka Dorbud, która zaoferowała najniższą cenę i najkorzystniejszy okres gwarancyjny

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

We wtorek 7 kwietnia w urzędzie miasta otwarto koperty z ofertami 3 firm, które chcą dokończyć budowę legionowskiego Centrum Komunikacyjnego. Najdalej w ciągu 60 dni ma zostać wyłoniony zwycięzca, który dokończy budowę Centrum Komunikacyjnego.

Dorbud  faworytem

Dorbud S.A. zaproponował, że dokończy budowę Centrum za niewiele ponad 26 mln złotych. To najniższa zaproponowana cena. Skanska S.A. z Warszawy za swoją pracę chciałaby otrzymać prawie 30 mln złotych, a firma Zab-Bud blisko 37 mln złotych. Gwarancje zaproponowane przez potencjalnych wykonawców wynoszą odpowiednio 7, 5 i 6 lat. Uzyskaliśmy zapewnienie, że jeśli oferty spełnią wszystkie kryteria zamawiającego, to o wyborze wykonawcy w 94 proc. zadecyduje najniższa cena, a w 6 proc. okres gwarancyjny. Zatem jeśli wszystkie wymogi formalne spełni Dorbud S.A., to najprawdopodobniej ta firma już wkrótce wejdzie na plac budowy.

Zakres prac

Jak informuje urząd, oferty zostaną teraz poddane ocenie formalnej. Urzędnicy mają na to 60 dni od momentu otwarcia kopert z ofertami. Przekazanie placu budowy nastąpi w terminie do 10 dni od dnia podpisania umowy z nowym wykonawcą.

-Wykonawca zobowiązuje się dokończyć budowę budynku dworca, zagospodarować teren przy garażu wielopoziomowym, dokończyć budowę budynku garażu wielopoziomowego wraz z instalacjami, wykonać połączenie drogowe ulicy Polnej z ulicą Piaskową, rozbudować istniejące przejście podziemne pod torami kolejowymi przystanku PKP Legionowo, oraz wykonać oświetlenie ciągu pieszo-jezdnego do stacji kolejowej – informuje Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Dworzec gotowy na wiosnę 2016?

Dokumentacja przetargowa zakłada 12 miesięczny termin realizacji prac budowlanych. W przypadku niedokończenia prac przewidziane zostały umowne kary. W budowę Centrum zaangażowane są ogromne pieniądze, bo aż 31,3 mln zł przekazane przez rząd Szwajcarii. W przypadku niezrealizowania tej inwestycji przed końcem 2016 roku, miasto musiałoby zwrócić tak olbrzymią kwotę. Obecna procedura przetargowa wynika z tego, że poprzedni wykonawca budowy Centrum, konsorcjum firm P.P.H.U BUDER i P.B-M Flisbud 30 września ub. roku wycofało się z inwestycji.

Zgodnie z planem pierwsi pasażerowie skorzystają z nowego dworca późną wiosną 2016 roku.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *