WIELISZEW. Po co nam taki bubel?

2015-04-29 3:01:00

W poniedziałek 13 kwietnia w Wieliszewie na osiedlu przy ulicy Modlińskiej zawaliły się piłko chwyty na nowym boisku na którym grało troje dzieci. O mały włos a mogło dojść do tragedii

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

– W związku z porywistym wiatrem w dniach 13-14 kwietnia i przejściem nad Polską cyklonu Stefan, w wyniku wady materiałowej elementu stalowej konstrukcji w rejonie boiska uszkodzeniu uległy słupy piłko chwytu – poinformował Zenon Popławski, wicewójt Wieliszewa.

 Mogło dojść do tragedii

O mały włos, a doszłoby do tragedii. Całe szczęście, że nie najlepsza pogoda odstraszyła dzieci. – Jest to jeden z bubli przedwyborczej kampanii wójta oddany tuż przed wyborami w listopadzie 2014 roku – mówi jeden z mieszkańców – Chciałbym nadmienić iż wszystkie, nawet te jeszcze stojące piłko chwyty zostały źle zamontowane – dodaje. Jak twierdzi nasz czytelnik, był przy odbiorach końcowych i zgłaszał kilka uwag, ale niestety nikt wówczas tych zastrzeżeń nie wziął pod uwagę. – Co w chwili obecnej daje efekt w postaci realnego zagrożenia życia. I co teraz, czy plac zabaw i boisko są bezpieczne i czy warto inwestować pieniądze w przedwyborcze buble? – mówi drwiąco o inwestycji za ponad 700 tys. złotych.

 Obiekt miał być bezpieczny

Obiekt rekreacyjno-sportowy usytuowany na osiedlu mieszkaniowym przy ul. Modlińskiej w Wieliszewie powstał w 2014 roku. Jest to nowa inwestycja, dlatego dziwić mogą jego poważne usterki. Jak zastrzegają urzędnicy obiekt został zrealizowany na podstawie dokumentacji projektowej zatwierdzonej decyzją Starostwa, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Inwestycja została odebrana i zgłoszona do użytkowania w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w dniu 25 listopada 2014 roku. Na wbudowane materiały zostały przedstawione stosowne deklaracje zgodności, atesty i certyfikaty.

Nieodpłatnie naprawią

Zgodnie z deklaracją producenta wykonawca obiektu zobowiązał się nieodpłatnie, w ramach udzielonej gwarancji jakości wbudowanych materiałów do wymiany wszystkich słupów, które zostały zamontowane na obiekcie w terminie do 10 maja br. Prace będą prowadzone pod nadzorem technicznym z ramienia Urzędu Gminy – zapewnia Zenon Popławski. Wicewójt również uspokaja, że wszystkie obiekty sportowe na terenie gminy są poddawane bieżącym przeglądom technicznym, a także corocznym kontrolom przez PINB w Legionowie.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *