LEGIONOWO. Baletka i Morskie Potwory

2015-04-22 3:01:00

Ponad 500 młodych osób m.in. z Legionowa, Jabłonny, Darłowa, Wrocławia, Bolesławca i Kamiennej Góry zaprezentowało swoje talenty podczas 6. edycji Harcerskiego Festiwalu Piosenki \”Wiosenne Czarowanie\”. Motywem przewodnim trzydniowej imprezy (17-19 kwietnia) było morze. Dominowały piosenki żeglarskie i szanty

KATARZYNA ŁOŚ

toiowo@toiowo.eu

– Mamy w tym roku rekordową liczbą uczestników. Cały czas się rozwijamy, coraz więcej osób do nas przyjeżdża i coraz więcej się dzieje. Staramy się nie stać w miejscu, nie skupiać tylko na śpiewaniu, ale też na innych aktywnościach i je urozmaicać – powiedziała nam Urszula Czapska, komendant Festiwalu. Jednymi z tegorocznych urozmaiceń były m.in. występ zespołu tanecznego Baletka, tańce i pląsy przed Zespołem Szkół nr 1, gdzie tradycyjnie odbywa się Festiwal, zdobywanie sprawności oraz sobotnia gra miejska. – Naszym celem jest wyciągnięcie młodzieży sprzed komputerów. Chcemy razem dobrze się bawić, a także ośmielać, bo niektórzy mają ograniczenia związane z wyjściem na scenę i wystąpieniem. Tutaj staramy się pokonywać te słabości, stawiamy sobie cele, wyzwania i je realizujemy – dodała druhna.

Uczestnicy – 44 jednostki konkursowe – startowali w kategoriach: przedszkolnej, zuchowej, harcerskiej i open (kategoria dla wszystkich chętnych osób powyżej 16. roku życia oraz młodszych, które uczęszczają do szkół muzycznych). W pierwszej kategorii 1. miejsce zajęły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Legionowie, drugie “Akademia Zucha”, a trzecie – “Marzyciele”. W kategorii zuchowej zwyciężyła GZ “Dzikie koty”, przed 66 GZ “Leśni ludzie” i 4 GZ “Plemię wilcząt”. Przesłuchania w obydwu kategoriach odbyły się piątek. Dzień później scenę opanowali harcerze (18 zespołów) i osoby startujące w kategorii open (15 zespołów). Wśród harcerzy najlepszy okazał się “Liminis prolis”. Drugie miejsce przypadło zespołowi Kreseczki, a trzecie 3WADH “Szachraj”. Jury przyznało też wyróżnienia. Zdobyli je: 27 DH im. Jerzego Kukuczki, Zastęp “Czerwone Tygrysy”, druh Krzysztof  Duda i Amira Farec z 3WADH “Szachraj” (wyróżnienie specjalne). W kategorii Open 1. miejsce zdobył zespół wokalny z ZS nr 9 w Lublinie, drugie Karolina Bryda, a trzecie Krystyna Gicewicz. Wyróżnienia otrzymali też: zespół Smyczki, 20 DW “Avengers” (grupa zdobyła też nagrodę publiczności), zespół w zespole “Z górki” i “Pod górkę” oraz Miłosz Wróbel (wyróżnienie specjalne).

Festiwal, który od kilku lat integruje środowiska harcerskie z całej Polski, promuje piosenkę i kulturę turystyczną zakończył się w niedzielę. Po Mszy św. i wielkim tańcu belgijskim na rondzie im. marsz. Józefa Piłsudskiego uczestnicy przenieśli się do sali widowiskowej legionowskiego ratusza. Tam czekały na nich: wręczenie nagród i dyplomów, a wcześniej koncert niezwykle energetycznej grupy B.O.R.Y. Zespół, który wraz w Morskimi Potworami wystąpił podczas pierwszego dnia harcerskiej imprezy wciągnął publiczność do wspólnej zabawy. Tak rozbawionej i rozśpiewanej Sali widowiskowej nie widzieliśmy nawet na koncercie rocka progresywnego. Kolejna edycja Festiwalu już za rok.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *