Facebook

LEGIONOWO. Baletka i Morskie Potwory

2015-04-22 3:01:00

Ponad 500 młodych osób m.in. z Legionowa, Jabłonny, Darłowa, Wrocławia, Bolesławca i Kamiennej Góry zaprezentowało swoje talenty podczas 6. edycji Harcerskiego Festiwalu Piosenki \”Wiosenne Czarowanie\”. Motywem przewodnim trzydniowej imprezy (17-19 kwietnia) było morze. Dominowały piosenki żeglarskie i szanty

KATARZYNA ŁOŚ

toiowo@toiowo.eu

– Mamy w tym roku rekordową liczbą uczestników. Cały czas się rozwijamy, coraz więcej osób do nas przyjeżdża i coraz więcej się dzieje. Staramy się nie stać w miejscu, nie skupiać tylko na śpiewaniu, ale też na innych aktywnościach i je urozmaicać – powiedziała nam Urszula Czapska, komendant Festiwalu. Jednymi z tegorocznych urozmaiceń były m.in. występ zespołu tanecznego Baletka, tańce i pląsy przed Zespołem Szkół nr 1, gdzie tradycyjnie odbywa się Festiwal, zdobywanie sprawności oraz sobotnia gra miejska. – Naszym celem jest wyciągnięcie młodzieży sprzed komputerów. Chcemy razem dobrze się bawić, a także ośmielać, bo niektórzy mają ograniczenia związane z wyjściem na scenę i wystąpieniem. Tutaj staramy się pokonywać te słabości, stawiamy sobie cele, wyzwania i je realizujemy – dodała druhna.

Uczestnicy – 44 jednostki konkursowe – startowali w kategoriach: przedszkolnej, zuchowej, harcerskiej i open (kategoria dla wszystkich chętnych osób powyżej 16. roku życia oraz młodszych, które uczęszczają do szkół muzycznych). W pierwszej kategorii 1. miejsce zajęły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Legionowie, drugie „Akademia Zucha”, a trzecie – „Marzyciele”. W kategorii zuchowej zwyciężyła GZ „Dzikie koty”, przed 66 GZ „Leśni ludzie” i 4 GZ „Plemię wilcząt”. Przesłuchania w obydwu kategoriach odbyły się piątek. Dzień później scenę opanowali harcerze (18 zespołów) i osoby startujące w kategorii open (15 zespołów). Wśród harcerzy najlepszy okazał się „Liminis prolis”. Drugie miejsce przypadło zespołowi Kreseczki, a trzecie 3WADH „Szachraj”. Jury przyznało też wyróżnienia. Zdobyli je: 27 DH im. Jerzego Kukuczki, Zastęp „Czerwone Tygrysy”, druh Krzysztof  Duda i Amira Farec z 3WADH „Szachraj” (wyróżnienie specjalne). W kategorii Open 1. miejsce zdobył zespół wokalny z ZS nr 9 w Lublinie, drugie Karolina Bryda, a trzecie Krystyna Gicewicz. Wyróżnienia otrzymali też: zespół Smyczki, 20 DW „Avengers” (grupa zdobyła też nagrodę publiczności), zespół w zespole „Z górki” i „Pod górkę” oraz Miłosz Wróbel (wyróżnienie specjalne).

Festiwal, który od kilku lat integruje środowiska harcerskie z całej Polski, promuje piosenkę i kulturę turystyczną zakończył się w niedzielę. Po Mszy św. i wielkim tańcu belgijskim na rondzie im. marsz. Józefa Piłsudskiego uczestnicy przenieśli się do sali widowiskowej legionowskiego ratusza. Tam czekały na nich: wręczenie nagród i dyplomów, a wcześniej koncert niezwykle energetycznej grupy B.O.R.Y. Zespół, który wraz w Morskimi Potworami wystąpił podczas pierwszego dnia harcerskiej imprezy wciągnął publiczność do wspólnej zabawy. Tak rozbawionej i rozśpiewanej Sali widowiskowej nie widzieliśmy nawet na koncercie rocka progresywnego. Kolejna edycja Festiwalu już za rok.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *