LEGIONOWO. Galeria razy dwa, plus kino?

2015-04-29 3:01:00

Galeria Handlowa u zbiegu ulic Marszałka Józefa Piłsudskiego i ks. płk. Jana Mrugacza w Legionowie ma powstać w pierwszym kwartale 2016 roku. Będzie to pierwsze skrzydło okazałego budynku. Druga część galerii wybudowana zostanie na tyłach ZUS-u i możliwe, że znajdzie się w niej kilkusalowe kino

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

Na skutek skargi sąsiada powstającej galerii Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego jeszcze pod koniec 2013 roku przeprowadził kontrolę trwającej budowy, która wykazała uchybienia. A te z kolei spowodowały wstrzymanie inwestycji. Już wkrótce budowa galerii w centrum Legionowa ma jednak ruszyć ponownie.

 Dlaczego wstrzymano budowę

– W trakcie realizacji inwestycji inwestor dokonał odstępstwa od zatwierdzonego projektu budowlanego bez wymaganego pozwolenia na budowę – informuje Joanna Kajdanowicz, rzecznik prasowy starostwa. – Skutkowało to kontrolą przeprowadzoną przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz wstrzymaniem inwestycji i wydaniem przez nadzór budowlany decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na wznowienie robót budowlanych – dodaje Joanna Kajdanowicz.

Inwestor prowadząc budowę chciał wprowadzić zmiany dostosowujące do nowszego projektu zakładającego wybudowanie przeszło dwa razy większej galerii od tej obecnej. Było to niezgodne z prawem budowlanym. – Powinniśmy budowę zatrzymać, zarejestrować nowy projekt i dopiero wtedy ruszyć na nowo. Nam się trochę spieszyło, ale niestety te kroki skończyły się dla nas poważnym opóźnieniem – przekonuje Jerzy Petz, właściciel powstającej galerii.

 Budowa wkrótce ruszy

Uchybienia dotyczą m. in. poszerzenia budynku o 80 cm w kierunku południowym, zwiększenie o 60 cm wysokości jego drugiej kondygnacji, czy też wykonanie słupów konstrukcyjnych, najprawdopodobniej wcześniej nieujętych w projekcie. – Te parametry budowlane, które już zostały wdrożone pozostaną. Jednakże proces legalizacji tych parametrów wymagał czasu. Na pewno nie będziemy niczego burzyć – przekonuje Jerzy Petz.

Na dniach na plac budowy mają wejść budowniczy, aby dokończyć pierwsze skrzydło galerii (od strony ulicy Piłsudskiego). Ma ono zostać oddane do użytku w pierwszym kwartale 2016 roku. – Jak zakończymy pierwszą część galerii, to rozpoczniemy budowę drugiego skrzydła. Generalnie galeria będzie przeszło dwa razy większa od tego, co obecnie widzimy, a rozbudowa dojdzie do ulicy Słowackiego na tyłach obecnego ZUS-u – zapewnia Jerzy Petz.

Dwa kina w Legionowie?

Najnowsze legionowskie centrum handlowo-usługowe będzie z 260 podziemnymi miejscami parkingowymi i 30 sklepami umieszczonymi na powierzchni 10,5 tys. m². Sklepy mają zostać otwarte późną wiosną 2016 roku. Galerię m. in. zajmie supermarket spożywczy Piotr i Paweł, jak i butiki typu CCC, Reserved, Cropp, House, Mohito, Sinsay, drogeria Hebe i sklep sportowy Martes. To wszystko w pierwszym skrzydle. Obiekt ma mieć trzy wejścia bezpośrednio do supermarketu, jedno od strony budynku PGE i główne, umiejscowione od strony skrzyżowania Piłsudskiego i Mrugacza. – Nieprawdą są wszelkiego rodzaju doniesienia, że firmy które chciały ulokować się w naszej galerii zerwały z nami umowy. Na razie nikt tego nie zrobił – mówi Jerzy Petz. Właściciel już teraz zdradza pomysły na drugie skrzydło wielkopowierzchniowej galerii. – Nie wykluczam powstania kilkusalowego kina. Rozmawiałem w tej sprawie z dwoma wiodącymi operatorami. W pierwszym skrzydle galerii na pewno kina nie będzie. Ale w drugim skrzydle budynku, jeżeli tylko rynek na to pozwoli, to na pewno tak – kończy Jerzy Petz.

Kilkusalowe kino ma powstać także w nowej części Maxima.

Podobne artykuły

Komentarze

1 komentarz

  1. Tadeusz odpowiedz

    Kiedy poznamy daty otwarcia centrów handlowych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *