Wiedza najcenniejsza

2015-04-29 3:01:00

Poznaliśmy laureatów VI edycji Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach. Miniwieże czy rowery to cenniejsze nagrody, jakie otrzymali uczestnicy konkursu. Zostały ufundowane przez starostę Powiatu Legionowskiego, prezydenta Legionowa i Fundację

Pierwsze miejsca w różnych kategoriach wiekowych zajęli: Bartek Durjasz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Legionowie), Michał Suchożebrski  (Szkoła Podstawowa nr 2 w Legionowie), Dominik Pychewicz (Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym) oraz Ola Kozakiewicz (Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie). Na drugim stopniu podium stanęli: Ola Dąbrowska (Szkoła Podstawowa nr 7 w Legionowie), Łukasz Pacocha (Gimnazjum nr 2 w ZSO im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie) i Mateusz Sierawski (Salezjańskie LO im. Św. Jana Bosko w Legionowie). Z kolei Julia Koprowska (Szkoła Podstawowa nr 7 w Legionowie) i Karolina Kowalska (Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego w Legionowie) zakończyły udział w konkursie na trzecich miejscach.

Opiekę merytoryczną nad organizacją Konkursu sprawuje Muzeum Historyczne w Legionowie, a w Komisji Konkursowej zasiadali: Jacek Szczepański, Katarzyna Ziułkowska-Karnicka i Wojciech Jeute. Wręczenie nagród oraz wyróżnień odbyło się 25 kwietnia w gościnnych program Szkoły Podstawowej nr 7 im. VII Obwodu “Obroża” AK w Legionowie.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *