Osmakowicz dla Prejznera

2015-04-29 3:01:00

Salę Widowiskową Filii GCKiS w Chotomowie odwiedziła wszechstronnie uzdolniona wokalistka – Anna Osmakowicz. Wszechstronnie, ponieważ w jej repertuarze odnajdziemy zarówno utwory jazzowe, ballady bluesowe, ale także arie operowe

Sobotnie spotkanie poświęcone było wybitnemu polskiemu kompozytorowi, pedagogowi i publicyście – Tadeuszowi Prejznerowi. Fragmenty jego autobiograficznej książki “Muzyka była zawsze w nas”, przeczytane przez panią Annę, przybliżyły zgromadzonym tę nieszablonową postać. Następnie piosenkarka wykonała kilka utworów ze swojej płyty “Bez Ciebie”, zawierającej kompozycje Tadeusza Prejznera. Ciepły, wytrawny, głos piosenkarki w wyśmienity sposób oddał piękno poetyckich tekstów autorstwa m.in. Wisławy Szymborskiej i Wojciecha Młynarskiego. Na koniec zaprezentowano widzom teledysk do jednego z utworów Anny Osmakowicz.

Koncertowi towarzyszyła scenografia, za której sprawą sala widowiskowa zmieniła się w prawdziwą świątynię muzyki. Trąby na scenie, klarnety i trąbki na stolikach, a wszystko to oświetlane migotliwymi świecami, tworzyło atmosferę podobną do jazzclubu. Pięknej dekoracji i równie pięknemu koncertowi Anny Osmakowicz przyglądał się, z portretu zawieszonego przy scenie, sam kompozytor, Tadeusz Prejzner.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *