Facebook

POWIAT. Bronisław Komorowski w bazie WOPR

2015-05-12 10:17:05

W sobotę 2 maja, w dniu Święta Flagi Państwowej, w bazie Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odbył się „Bezpieczny piknik” połączony z otwarciem sezonu turystycznego na Zalewie Zegrzyńskim. Udział w uroczystości wzięli m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wraz z Małżonką oraz polski żeglarz sportowy Mateusz Kusznierewicz.

Piknik rozpoczął się około godziny 15.00. W trakcie jego trwania uczestnicy mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych rejsów tramwajem wodnym, zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz wziąć udział w prezentacji karetki wodnej i sprzętu ratowniczego. Chętni mogli zagrać w boule i mini football, dla wszystkich dostępne były stoiska z mała gastronomią.

Niemal w ostatniej chwili – dzień przed rozpoczęciem się pikniku – swoją wizytę na terenie bazy w LWOPR w Zegrzu Południowym zapowiedział Prezydent Bronisław Komorowski, który wraz z małżonką pojawił się około godziny 16.00. Po obejrzeniu bazy ratowników i pokazu udzielania pierwszej pomocy Prezydent wygłosił krótkie przemówienie. Niedługo później Bronisław Komorowski wraz z małżonką oraz młodymi żeglarzami z Klubu Żeglarskiego Pilawa w Nieporęcie popłynął w rejs po Zalewie Zegrzyńskim.

W otwarciu sezonu turystycznego wzięli udział także:

starosta Jan Grabiec, prezydent Roman Smogorzewski, dyrektor LPR Robert Gałązkowski oraz  Mateusz Kusznierewicz.

 

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *