Facebook

LEGIONOWO. Park Zdrowia otwarty

2015-05-20 9:06:53

W sobotę 9 maja o godzinie 16.00 nastąpiło oficjalne otwarcie Parku Zdrowia znajdującego się przy legionowskiej Arenie. Gwiazdą plenerowej imprezy był Andrzej Rosiewicz. Aby powstał park zdrowia wycięto około 320 drzew

– Są same dobre wiadomości. Nie trzeba już wyjeżdżać do Ciechocinka żeby poderwać jakąś sąsiadkę przy tężni. Nie trzeba za nic płacić, jak się tu wchodzi. Woda solankowa jest aż z okolic Bielska-Białej i jest najbogatsza jeśli chodzi o różne pierwiastki i składniki. Proszę inhalować i wdychać, raczej nie spożywać bo słona – żartował na otwarciu prezydent Roman Smogorzewski.

Prezydent wyraził nadzieję, że – jak to ujął – zarośnięty las, który stanowił do tej pory wyłącznie miejsce do spożywania napojów wysokoprocentowych będzie dobrze służył mieszkańcom.

W ramach „Pikniku seniora” odbyły się ćwiczenia na scenie, występ Belcanto, instruktaż trenerski jak korzystać z siłowni i pokaz specjalnych ćwiczeń dla seniorów, „festiwal nalewek”, mała gastronomia, badanie ciśnienia i poziomu cukru. Poza tymi atrakcjami na terenie parku gości witały liczne stoiska, w tym stoisko z dietetykiem, zdrowymi potrawami, stoisko z rehabilitantem/fizjoterapeutą, który opowiadał jak zapobiegać i radzić sobie z różnymi schorzeniami oraz na co należy uważać, stoisko Amazonek, czy stoisko z pieczywem i smalcem. O godzinie 17.00 na scenie pojawił się Andrzej Rosiewicz, znany zwłaszcza w latach 70-tych i 80-tych artysta estradowy, który m. in. występował w zespole Pesymiści, Old Times i Asocjacja Hagaw. W latach 1971, 1974 i 1977 występował na festiwalu Jazz Jamboree. Występował także na licznych festiwalach w Opolu i Sopocie. Od 1978 roku poświęcił się karierze solowej. Najpopularniejsze jego przeboje to „Najwięcej witaminy”, „Czy czuje pani cha-chę”, „Zakochany bałwan”, „Żaba story”, „Zenek blues”. Po narodzinach „Solidarności” powstały piosenki „Chłopcy radarowcy” oraz „Propaganda sukcesu”, „Chcemy prawdy”, „Książeczka wojskowa” i „Wincenty Kalemba czyli Pieśń o zachodnich bankierach”. Jeszcze długo po występie artysty trwał dancing mieszkańców przybyłych na piknik.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *