LEGIONOWO. Park Zdrowia otwarty

2015-05-20 9:06:53

W sobotę 9 maja o godzinie 16.00 nastąpiło oficjalne otwarcie Parku Zdrowia znajdującego się przy legionowskiej Arenie. Gwiazdą plenerowej imprezy był Andrzej Rosiewicz. Aby powstał park zdrowia wycięto około 320 drzew

– Są same dobre wiadomości. Nie trzeba już wyjeżdżać do Ciechocinka żeby poderwać jakąś sąsiadkę przy tężni. Nie trzeba za nic płacić, jak się tu wchodzi. Woda solankowa jest aż z okolic Bielska-Białej i jest najbogatsza jeśli chodzi o różne pierwiastki i składniki. Proszę inhalować i wdychać, raczej nie spożywać bo słona – żartował na otwarciu prezydent Roman Smogorzewski.

Prezydent wyraził nadzieję, że – jak to ujął – zarośnięty las, który stanowił do tej pory wyłącznie miejsce do spożywania napojów wysokoprocentowych będzie dobrze służył mieszkańcom.

W ramach “Pikniku seniora” odbyły się ćwiczenia na scenie, występ Belcanto, instruktaż trenerski jak korzystać z siłowni i pokaz specjalnych ćwiczeń dla seniorów, “festiwal nalewek”, mała gastronomia, badanie ciśnienia i poziomu cukru. Poza tymi atrakcjami na terenie parku gości witały liczne stoiska, w tym stoisko z dietetykiem, zdrowymi potrawami, stoisko z rehabilitantem/fizjoterapeutą, który opowiadał jak zapobiegać i radzić sobie z różnymi schorzeniami oraz na co należy uważać, stoisko Amazonek, czy stoisko z pieczywem i smalcem. O godzinie 17.00 na scenie pojawił się Andrzej Rosiewicz, znany zwłaszcza w latach 70-tych i 80-tych artysta estradowy, który m. in. występował w zespole Pesymiści, Old Times i Asocjacja Hagaw. W latach 1971, 1974 i 1977 występował na festiwalu Jazz Jamboree. Występował także na licznych festiwalach w Opolu i Sopocie. Od 1978 roku poświęcił się karierze solowej. Najpopularniejsze jego przeboje to “Najwięcej witaminy”, “Czy czuje pani cha-chę”, “Zakochany bałwan”, “Żaba story”, “Zenek blues”. Po narodzinach “Solidarności” powstały piosenki “Chłopcy radarowcy” oraz “Propaganda sukcesu”, “Chcemy prawdy”, “Książeczka wojskowa” i “Wincenty Kalemba czyli Pieśń o zachodnich bankierach”. Jeszcze długo po występie artysty trwał dancing mieszkańców przybyłych na piknik.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *