Arkadia na Bukowcu?

2014-08-27 2:00:44

Na obszarze blisko 4 hektarów, w okolicach wiaduktu kolejowego w Legionowie, ma powstać wielka galeria handlowa. Inwestor niedawno złożył w Starostwie Powiatowym w Legionowie wniosek o pozwolenie na budowę. Galeria ma powstać do 2017 roku

Budowa galerii handlowej na legionowskim Bukowcu, w miejscu gdzie pierwotnie znajdowało się  drewniane, jeszcze z czasów carskich, kasyno oficerskie planowana była od kilku lat. Początkowo galerię, niewiele mniejszą od warszawskiej Arkadii mieli budować Irlandczycy, ale z powodu kryzysu wstrzymano inwestycję. Obecnie do starostwa powiatowego w Legionowie wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę galerii handlowo-usługowej. Inwestorem przedsięwzięcia  ma być firma Baxley Investments Sp. z o.o. z Warszawy.

Inwestycja ma obejmować zespół obiektów centrum handlowo-usługowego, złożonego z budynku galerii handlowo-usługowej, budynku parku handlowo-usługowego z częścią garażową i budynku garażu wielopoziomowego, podziemnych i naziemnych łączników, dojść, dojazdów i dróg wewnętrznych, a także elementów zagospodarowania terenu. Wszystko to ma znajdować się w rejonie ulic Zegrzyńskiej, Rotmistrza W. Pileckiego i Wąskiej w Legionowie. Powierzchnia użytkowa, zgodnie z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę ma wynosić: – Galeria Handlowo-Usługowa 32 tys. 750 m2, Park Handlowo-Usługowy 5tys. 902 m2, powierzchnia użytkowa parkingów w budynkach 36 tys. 118 m2.

Przypomnijmy. Otwarcie Galerii Legionowo – bo taką roboczą nazwę ma centrum handlowe planowane na dawnych terenach wojskowych przy wiadukcie – było przesuwane kilkakrotnie. W jednej z wersji mówiło się, że obiekt ma być oddany w listopadzie 2014 roku. Inwestorzy przedstawiali plany, z których wynikało, że galeria ta ma być obiektem 3 razy mniejszym od warszawskiej “Arkadii”. Kryzys spowodował, że dotrzymanie żadnego z dotychczasowych terminów stało się niemożliwe. Do tej pory na przyszłym placu budowy nic się nie dzieje. Z informacji zawartych na stronie inwestora – Baxley Investments Sp. z o.o, wynika, że inwestycja zostanie oddana do użytku w I kwartale 2017 roku. Data ta jest jednak niepotwierdzona.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *