Włamywacz terroryzuje okolicę

2014-08-27 1:52:20

Na terenie Jabłonny doszło do serii zuchwałych kradzieży z włamaniem. Rabuś wdarł się do kilku mieszkań i domów w czasie, gdy przebywali w nich domownicy. Mieszkańcy obawiają się o swoje bezpieczeństwo

WOJCIECH DOBROWOLSKI

w.dobrowolski@tio.com.pl

Według informacji przekazanych nam przez kilku mieszkańców Jabłonny, w ich okolicy grasuje szajka włamywaczy. Według innych jest to jeden zuchwały złodziej. Podobno do serii włamań do domów doszło także w pobliskiej Choszczówce.

 

Zuchwałe włamania

 

W ostatnim czasie, do włamań miało dojść w domach położonych na ulicy Szkolnej w Jabłonnie, a także ul. 1-ego maja oraz ul. Obrębowej. Mieszkania miały być plądrowane nocą, gdy mieszkańcy spokojnie sobie spali.

– Okradli dom mojej sąsiadki, w czasie gdy wszyscy domownicy  byli w domu. Podobno zabrali pieniądze i inne kosztowności, a ona zorientowała się dopiero rano – powiedziała nam mieszkająca w okolicy pani Ewa.

Inna z mieszkanek twierdzi, że włamywacz dostał się do jej domu przez drzwi balkonowe i zabrał tylko jakieś drobiazgi, bo zorientował się, że domownicy jeszcze nie śpią. 

 

Strach kłaść się spać

 

W nocy z niedzieli na poniedziałek (17-18 sierpnia br. ) okradziono  dwa domy przy ul. Szkolnej. Włamywacz ukradł portfel z pieniędzmi, a gdy został nakryty na gorącym uczynku, ukradł jeszcze rower i na nim uciekł. Naoczny świadek zdarzenia twierdzi, że złodziej był na tyle bezczelny, że wcale nie przejął się tym, iż został wykryty tylko spokojnie zabrał rzeczy i wyszedł przez balkon. Informacje te szybko rozniosły się po okolicy i na niektórych padł strach, że to oni mogą stać się kolejnymi ofiarami włamywacza.

– Dokąd go nie złapią, to strach kłaść się spać bo człowiek może wcale już się nie obudzić  – mówi nam inna z mieszkanek.

 

Sołtys okradziona

 

Na nasze, zadane naprędce pytania o serię włamań w Jabłonnie, nie potrafiła od razu odpowiedzieć  asp. Emilia Kuligowska rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Poprosiła o czas na zebranie informacji. Za to przed włamywaczami ostrzega Agata Lindner, radna a zarazem sołtys miejscowości Jabłonna. Jak się dowiedzieliśmy jej dom bowiem także padł ofiarą kradzieży dokonanej przez tego samego włamywacza. O działaniach policji w tej sprawie poinformujemy w najbliższym czasie.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *