Facebook


Groźny wypadek przy przejeździe

2014-11-12 11:19:21

W środę 5 listopada w Legionowie doszło do bardzo groźnego wypadku drogowego. W samo południe na skrzyżowaniu ulic Mireckiego i Alei Legionów zderzyły się dwa samochody osobowe w wyniku czego jeden z kierowców odniósł poważne obrażenia ciała

Zgodnie z ustaleniami policji, 82-letni Jerzy D. kierujący samochodem marki daewoo matiz wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia z volkswagenem golfem kierowanym przez 27-latka Łukasza W.

– Kierujący volkswagenem jechał od przejazdu kolejowego w kierunku cmentarza. Z kolei kierujący daewoo nadjechał od ulicy Mireckiego w stronę Kolejowej – tłumaczy nadkomisarz Artur Bartczak z KPP Legionowo. – Według świadków sprawca wypadku nawet nie zwolnił. W wyniku uderzenia matiz obrócił się i wpadł na betonowy słup – kończy funkcjonariusz. Na miejscu zebrało się mnóstwo gapiów. Przybyłe służby ratunkowe natychmiast przystąpiły do akcji. Policja wstrzymała ruch i zabrała się za zabezpieczanie śladów. W międzyczasie ratownicy medyczni udzielali pomocy  poszkodowanemu kierowcy golfa. Na szczęście obrażenia nie były poważne. Natomiast kierowca matiza utknął wewnątrz przewróconego na prawy bok pojazdu. Strażacy szybko przystąpili do działania. Wycięli przednią szybę pojazdu oraz odcięli dach.  82-letniego mężczyznę będącego w ciężkim stanie od razu odwieziono do szpitala. Po zakończeniu działań policyjnych strażacy zepchnęli matiza na pobocze, a uszkodzony golf został odwieziony na lawecie. W działaniach ratowniczych brały udział dwie karetki pogotowia ratunkowego, cztery radiowozy policji, oraz dwa wozy strażackie. Utrudnienia w ruchu, jak i cała akcja ratunkowa trwała ponad godzinę.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *