Psy szczekają, prezydent idzie dalej

2016-07-05 1:00:39

Miejscy radni niemal jednogłośnie udzielili absolutorium prezydentowi Romanowi Smogorzewskiemu. Przeciwni byli dwaj opozycyjni radni, którzy zarzucają prezydentowi różne niejasne sprawki, które bada prokuratura.

Radni udzielili absolutorium prezydentowi Legionowa z tytułu wykonania budżetu gminy za 2015 rok. Zanim jednak tak się stało, doszło do przemówień i kontry ze strony opozycji.

Strach przed PiS?
– Chciałbym serdecznie podziękować moim współpracownikom, z którymi na co dzień, w tych niełatwych okolicznościach, musimy to miasto prowadzić, co w czasach dużej zmiany nie jest łatwe – powiedział Roman Smogorzewski odnosząc się do aktualnej sytuacji politycznej w kraju w którym rządzi PiS. – Absolutorium to nie tylko poprawne wykonanie budżetu, to także całokształt pracy prezydenta w ubiegłym roku. A tutaj już jest się o co martwić: doniesienia prasowe dotyczące sprzedaży działki, zakupu lokalu usługowego na preferencyjnych warunkach, brak chęci podzielenia się informacjami na ww. tematy z mieszkańcami i radnymi. To nie buduje odpowiedniej atmosfery wokół osoby prezydenta. Radni prezydenccy nie chcą zauważyć problemu jaki powstał w zeszłym roku. Mój głos był przeciwko udzieleniu absolutorium prezydentowi, gdyż nie samym budżetem żyje miasto – powiedział Andrzej Kalinowski, podobnie argumentował drugi opozycyjny radny Leszek Smuniewski.

Butny prezydent
W głosowaniu wzięli udział wszyscy radni – 21 było za udzieleniem prezydentowi absolutorium, a tylko 2 radnych było przeciw. Prezydent w swoim stylu podsumował głosowanie „(…) jeszcze przez wiele lat będziemy tym miastem rządzili”. – Chciałbym się odnieść do ostatnich słów prezydenta, gdyż nie tylko to powiedział, ale też dodał „Psy szczekają, a karawana idzie dalej”. To świadczy o pewnej bucie. Jest to taki syndrom, że „ta władza po prostu nam się należy”, co nie jest akurat prawdą i to jest zgubne myślenie. Świadczy to niestety o tym, że chyba czas na zmiany – podsumował niezależny radny Leszek Smuniewski.

Obawy przed wyborami
Podobnego zdania był również radny z PiS. – Odnosząc się do słów prezydenta, to przypomina mi się wypowiedź red. Adam Michnika ze stycznia 2015 roku w programie Tomasza Lisa – co miałoby się stać, aby prezydent Duda wygrał wybory. Oni wtedy też sobie nie wyobrażali przegranej. Według mnie już widać początki niepokoju w obozie rządzącym naszym miastem. To pierwsza, jeżeli się nie mylę, taka wypowiedź prezydenta od początku jego prezydentury. (…) Słowa prezydenta odbieram jako pierwsze oznaki obawy przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi w 2018 roku – podsumował Andrzej Kalinowski.

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

Fot. Legionowo Porusza

Komentarze

4 komentarze

 1. czekam odpowiedz

  kochani ale ile radości bedzie jak taka samorzadowa k…….dostanie po łbie cha cha cha

 2. Daro odpowiedz

  Wstyd za takich radnych i prezydenta.
  Smogorzewski przestał się maskować pokazuje swoje prawdziwe oblicze bo żyje w poczuciu całkowitej bezkarności.
  Z takim radnymi może w tym mieście zrobić wszystko.
  Słyszeliśmy o pomyśle przeniesienia do Legionowa Toru Łyżwiarskiego Stegny, słyszelismy o pomyśle przeniesienia Muzeum Kolejnictwa.
  Ciekawe co wymyślą dalej, a co tam przecież nas stać

  1. Tadeusz Stolarek odpowiedz

   Następnym pomysłem będzie przeniesienie Pałacu Kultury i Nauki do Legionowa

 3. Miro odpowiedz

  Pycha, pogarda i arogancja kroczy przed upadkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *