Pudełka kartonowe – 3 najczęściej spotykane zastosowania

2019-02-19 7:08:56

Papier to materiał, który ma wiele zalet, dlatego powszechnie stosuje się go w niemal każdej branży, jaka istnieje na rynku. Wśród wyrobów z papieru największą popularnością cieszą się pudełka kartonowe, uznawane za jedne z najbardziej ekologicznych i funkcjonalnych opakowań dostępnych na rynku.

 

  1. Opakowania wysyłkowe niezbędne dla e-commerce

  2. Pudełka kartonowe w reklamie

  3. Karton – materiał przyjazny dla żywności

 

Pudełka kartonowe mają jedną, ważną cechę, która daje im przewagę nad opakowaniami z innych materiałów – są tanie, a przy tym zapewniają bardzo dobrą jakość. W procesie produkcji stosuje się różnego rodzaju folie i wypełniacze, które ograniczają absorpcję wilgoci, dzięki czemu pudełka są wytrzymałe i mogą być stosowane do pakowania i przewożenia nawet bardzo delikatnych produktów i materiałów. Kartonowe pudła i opakowania wysyłkowe mają więc wiele zastosowań, m.in. w branży e-commerce, w reklamie i gastronomii.

 

Opakowania wysyłkowe niezbędne dla e-commerce

 

Branża e-commerce do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wielu usług pośrednich. Nie wystarczy bowiem sprzedać produkt przez internet – trzeba go jeszcze dostarczyć do klienta. Bezpieczna wysyłka jest więc bardzo istotnym elementem procesu sprzedaży i obsługi klienta, a bezpieczeństwo to zapewniają m.in. wysokiej jakości opakowania wysyłkowe. E-co boxy mają szereg udogodnień, które ułatwiają zarówno zapakowanie przesyłki, jak i jej rozpakowanie, np. pasek z tasiemką zrywającą i wiecznie żywym klejem.

 

Pudełka kartonowe w reklamie

 

Reklamą dla firmy są nie tylko spoty telewizyjne i internetowe, czy też ogłoszenia w prasie. Firmy podchodzące poważnie do kwestii swojego wizerunku, inwestują w gadżety reklamowe i firmowe opakowania. Kaszerowane pudełka kartonowe to propozycja dla przedsiębiorstw, które potrzebują opakowania wysokiej jakości, na którym można umieścić reklamę firmy w postaci logo, hasła, grafiki, itp. Do tektury na pudełkach kaszerowanych przyklejony jest papier, na którym w technologii offsetu wydrukowane zostały treści reklamowe. Tak otrzymane pudełko może służyć jako eleganckie opakowanie dla sprzedawanych produktów.

 

Karton – materiał przyjazny dla żywności

 

Kartonowe pudełka wykorzystywane są także w branży gastronomicznej, do pakowania żywności. Każdy widział zapakowaną w kartonowe pudełko pizzę lub tort. Takie opakowania to pudełka fasonowe, które ma w swojej ofercie producent http://viki.com.pl/oferta/. Cechą wyróżniającą je spośród innych pudełek, jest sposób produkcji – wykonane są z jednego formatu, który można poskładać w pudełko z bocznymi ścianami i pokrywą.

undefined

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *