Pudełka kartonowe – TOP3 zastosowań

2021-08-02 10:04:29
Choć w dzisiejszych czasach wiele produktów zostało zastąpionych przez wygodniejsze czy bardziej nowoczesne, to są też takie, które przechodzą z pokolenia na pokolenie i okazują się niezastąpione. Ktoś by powiedział, że nie ma rzeczy, których nie da się zastąpić, może to i słuszne stwierdzenie. Jednak czasami przydarza się tak, że pomysł, którego już kiedyś użyto, może przydać się nam właśnie teraz. W tym artykule przeczytamy o zastosowaniu zwykłych, pudełek kartonowych. Może nam się wydawać, że jest to nic nieznaczący przedmiot, jednak jeśli by go zabrakło, odczulibyśmy tę stratę.

 

Poniżej przedstawiamy TOP 3, gdzie pudełko kartonowe okazuje się niezbędne.

Przesyłki

Pierwsze miejsce zdecydowanie zajmuje zastosowanie kartonu jako opakowania przesyłki. W obecnych czasach bardzo często robimy zakupy przez Internet, czy sprzedajemy swoje własne rzeczy, które nam nie są już potrzebne, a szkoda je wyrzucić. Kupując w sieci, oczekujemy, że zamówiony towar dojdzie do nas bez żadnych uszkodzeń. Tego samego wymaga od nas osoba, która coś od nas kupuje, dlatego ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłki. Najlepszą tego formą będzie właśnie dokładne zapakowanie, tak aby w transporcie nic się nie zniszczyło. Zapakowanie przesyłki w pudełko kartonowe znacznie ułatwia nam ustalenie jej rozmiaru, a także wycenę. Ponadto cena takiego kartonu jest niewielka, a sam materiał dość wytrzymały. Aktualnie w kartonach wysyłane jest wiele produktów, od delikatnych małych rzeczy, przez książki czy zabawki, a nawet niewielkie meble. Teraz nawet sklepy meblowe wysyłają towar w częściach zapakowany właśnie w kartonowe pudełka.

Przeprowadzki

Każdy z nas przeprowadza się przynajmniej raz w życiu. Niezależnie czy idziemy na swoje, czy zwyczajnie zmieniamy mieszkanie, potrzebujemy zabrać swoje rzeczy, które będą nam niezbędne. Chociaż zdarzają się ludzie, którzy swój dobytek zmieszczą swój życiowy dorobek do jednej walizki, to większość z nas ma rzeczy, których nie chce się pozbywać. W czasie przeprowadzki możemy przetransportować różne rzeczy. Książki, ten kto lubi czytać, dobrze wie, jak szybko mogą one ulec zniszczeniu, dlatego najlepiej zapakować je do kartonowego pudełka, z którego potem je tylko wyjmiemy i ułożymy na regale czy półce.

 

Szkło. Temat dość delikatny. Jeśli musimy przewieźć jakiekolwiek naczynia, wazony, czy inne delikatne rzeczy, to i w takim wypadku sprawdzi się karton. Dodając do pudła dodatkowe wypełniacze, choćby w postaci folii bąbelkowej pozwolą nam przewieźć kruchą rzeczy bez zbędnej szkody.

Zabawki i inne drobne rzeczy. Każdy, kto ma dzieci bądź sam lubi zbierać wszelkiego rodzaju drobnostki, bardzo dobrze wie, jak łatwo takie rzeczy mogą się zgubić w czasie transportu. Dlatego też warto zapakować je w kartonowe pudełko i odpowiednio zabezpieczyć, a niczego nie stracimy.

Przechowywanie

Trzecie miejsce, choć istotne tak samo, jak dwa poprzednie zajmuje możliwość przechowywania różnych rzeczy w kartonach. W domu pudełka kartonowe od Mandras.pl przydadzą się do trzymania rzeczy, które chcemy przenieść do piwnicy. Choć wiemy, że jeszcze nam się przydadzą, to nie mamy miejsca, aby trzymać je w mieszkaniu. Podobnie jak przy przeprowadzce w kartonach możemy przechowywać książki, szkło, czy zabawki, którymi dziecko już się nie bawi. Dzięki takiemu sposobowi przechowywania mamy gwarancję, że rzeczy się nie zakurzą i nie zniszczą.

Ponadto kartony sprawdzają się jako przechowalnia, chociażby na magazynach, czy w sklepach. W takim wypadku znacznie łatwiej znaleźć poszukiwany produkt czy przenieść ich większą liczbę.

Jak widzimy powyżej, pudełka kartonowe nie odeszły do lamusa i raczej szybko to nie nastąpi. Przydają się nam one w różnych dziedzinach życia. Owszem, moglibyśmy powiedzieć, że karton można zastąpić siatką, walizką czy innym tego typu przedmiotem. Być może jest to prawda, jednak karton oprócz funkcjonalności daje nam możliwość przetransportowania czy przechowywania rzeczy w nienaruszonym stanie. Ponadto nie zapomnijmy o ekologii, w której ważna jest eliminacja plastyku i popieranie korzystania z papieru.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *