Ranking kredytów gotówkowych na luty – sprawdź najlepsze oferty w 2021 roku!

2021-02-17 2:08:31

Podjęcie decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego powinno być poprzedzone dokładną analizą ofert. Jest to zobowiązanie, które nawet przez kilka najbliższych lat może w znacznym stopniu uszczuplić miesięczną kwotę na utrzymanie rodziny.

O czym trzeba wiedzieć, biorąc taki kredyt gotówkowy ( http://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe )? Jest wiele aspektów, na które powinieneś zwrócić uwagę. Podpowiadamy najważniejsze!

Kredyt gotówkowy – co to jest?

Kredyt gotówkowy to najlepszy sposób na zaspokojenie potrzeb finansowych. Największą zaletą kredytu jest dowolność celu, na który możemy go przeznaczyć. Wakacje, zakup samochodu czy nowych mebli. Pieniądze możesz wydać właściwie na dowolnie wybrany pomysł.

Warto jednak pamiętać, że przy pożyczaniu pieniędzy trzeba zachować dużą ostrożność. Przygotowując się do zaciągnięcia kredytu gotówkowego, powinieneś zacząć od analizy swoich możliwości finansowych. Koniecznie trzeba zastanowić się, jakie są Twoje stałe wydatki, dochody i jaka kwota pozostaje do dyspozycji. Rata kredytu nie może być zbyt dużym miesięcznym obciążeniem.

Kto nie dostanie kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy przyznawany jest przez bank po ocenie zdolności kredytowej klienta. Osoby o złej historii kredytowej nie mogą liczyć na pożyczkę od banku. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest udanie się po pomoc do firm pożyczkowych. Należy jednak wykazać się dużą ostrożnością, gdyż działalność firm pożyczkowych nie jest tak dokładnie określona, jak działalność banków, co może oznaczać, że kredyt okaże się bardziej kosztowny.

Zdolność kredytowa klienta oceniana jest na podstawie wysokości dochodów. Bardzo ważna jest również systematyczność wpływania ich na konto. Freelancer, który zarabia nieźle, ale za to nie regularnie będzie w gorszej sytuacji niż osoba zatrudniona na umowę o pracę. Niższe, ale pewne dochody są atutem. Podobnie więc banki patrzą mniej chętnie na osoby prowadzące swoje działalności gospodarcze.

Warto wiedzieć jednak, że istotne są nie tylko przychody, ale też wydatki. Dla banku mniej wiarygodny będzie ktoś, kto zarabia dużo, ale nie oszczędza prawie wcale, niż ktoś kto zarabia niewiele, ale jego wydatki zajmują tylko część wynagrodzenia.

Kolejnym, niezmiernie ważnym elementem zdolności kredytowej jest historia kredytowa. Osoby, które znalazły się w BIK-u nie są klientami mile widzianymi przez bank.

Osoby młode, które jeszcze nigdy nie korzystały z kredytów również nie są w najlepszej sytuacji. Brak historii kredytowej sprawia, że banki dosyć nieufnie traktują taką osobę. Może okazać się, że zdecydują się na przyznanie kredytu w niższej kwocie niż spodziewał się tego klient.

Najlepszy kredyt gotówkowy- jak go znaleźć?

Wybierając najlepszy kredyt gotówkowy trzeba dokładnie przeanalizować wszystkie koszty, które są związane z zaciągnięciem zobowiązania. Nie jest to trudne zadanie.

Ranking kredytów gotówkowych znajdziemy na Totalmoney.pl. Jest to bardzo wygodne narzędzie, które pozwala na spokojne i dokładne przeanalizowanie wszystkich parametrów kredytu.

Ranking kredytów hipotecznych to analiza nawet kilkunastu instytucji finansowych. Ma to ogromne znaczenie dla klienta, gdyż oferty banków są bardzo różnorodne. Ranking kredytów gotówkowych pozwala na zapoznanie się z ofertą bez wychodzenia z domu, co jest ważne dla osób, które potrzebują otrzymać gotówkę w jak najkrótszym czasie, a nie mają czasu na osobiste odwiedzenie kliku, a nawet kilkunastu placówek.

Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?

Szukając najtańszego kredytu gotówkowego należy dokładnie przeanalizować odsetki kredytu, prowizję banku oraz ubezpieczenie kredytu, które często jest niezbędne.

Wybierając najlepszy kredyt gotówkowy koniecznie trzeba zwrócić uwagę na okres kredytowania. Dłuższy okres kredytowania wiąże się z wyższą ceną kredytu. Nie zawsze jednak kredytobiorca ma szansę samodzielnie określić czas spłaty kredytu. Bardzo często określając potrzebną sumę bank, na podstawie zdolności kredytowej, zgadza się na udzielenie kredytu na konkretny okres.

Kolejnym elementem kredytu gotówkowego jest wybór rat. Rata malejąca gwarantuje niższy koszt całkowity kredytu. Trzeba jednak pamiętać, że w początkowym okresie spłat jest ona dużym obciążeniem dla klienta. Rata równa jest wyliczona tak, by kapitał oraz odsetki były mniej więcej na jednakowym poziomie przez cały okres spłat.

Kredyt gotówkowy to bardzo dobry sposób na spełnienie swoich marzeń. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepsze oferty kredytów gotówkowych trzeba spłacić. Bardzo ważna jest racjonalna ocena swoich możliwości, tak by rata kredytu przez najbliższe lata nie spędzała nam snu z powiek.

undefined

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *