Facebook

RAPORT. Odbierają i zwracają prawa jazdy

2015-08-31 4:14:24

W ciągu ostatniego tygodnia (od 24 do 30 sierpnia) policjanci działający na terenie naszego powiatu odebrali piratom drogowym 12 praw jazdy. To o 2 mniej niż w tygodniu poprzednim. Tymczasem do Starostwa wpłynęło 13 nowo odebranych przez policję praw jazdy.

Tym razem rekordzistą był kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość w Łajskach na ulicy Nowodworskiej aż o 71 km/h. Łącznie od 18 maja br., kiedy to wprowadzono zaostrzone przepisy nakazujące odbieranie praw jazdy na okres 3-miesięcy za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h, policjanci z naszego powiatu odebrali 129 uprawnień. Tymczasem w ostatnim tygodniu do naszego Starostwa wpłynęło 13 praw jazdy odebranych przez policję mieszkańcom naszego powiatu. Jak informują urzędnicy, starosta legionowski w minionym tygodniu zwrócił kierowcom 7 praw jazdy. Łącznie w starostwie leżą jeszcze 88 zarekwirowane prawa jazdy i liczba ta cały czas rośnie.

Jak podała policja, blisko 500 zabitych i 7 tysięcy rannych to bilans wakacji na drogach w całej Polsce. W ciągu dwóch miesięcy wakacji doszło do 5666 wypadków drogowych. Policja zatrzymała ponad 17 tysięcy nietrzeźwych kierujących.

JUSTYNA REK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *