Facebook


RAPORT. Odbierają i zwracają prawa jazdy

2015-08-31 4:14:24

W ciągu ostatniego tygodnia (od 24 do 30 sierpnia) policjanci działający na terenie naszego powiatu odebrali piratom drogowym 12 praw jazdy. To o 2 mniej niż w tygodniu poprzednim. Tymczasem do Starostwa wpłynęło 13 nowo odebranych przez policję praw jazdy.

Tym razem rekordzistą był kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość w Łajskach na ulicy Nowodworskiej aż o 71 km/h. Łącznie od 18 maja br., kiedy to wprowadzono zaostrzone przepisy nakazujące odbieranie praw jazdy na okres 3-miesięcy za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h, policjanci z naszego powiatu odebrali 129 uprawnień. Tymczasem w ostatnim tygodniu do naszego Starostwa wpłynęło 13 praw jazdy odebranych przez policję mieszkańcom naszego powiatu. Jak informują urzędnicy, starosta legionowski w minionym tygodniu zwrócił kierowcom 7 praw jazdy. Łącznie w starostwie leżą jeszcze 88 zarekwirowane prawa jazdy i liczba ta cały czas rośnie.

Jak podała policja, blisko 500 zabitych i 7 tysięcy rannych to bilans wakacji na drogach w całej Polsce. W ciągu dwóch miesięcy wakacji doszło do 5666 wypadków drogowych. Policja zatrzymała ponad 17 tysięcy nietrzeźwych kierujących.

JUSTYNA REK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *