Facebook

RAPORT z podwarszawskiej noclegowni. PEC nie ma pieniędzy na wypłaty?

2019-10-31 6:44:43

Niepokojące informacje docierają z miejskiej ciepłowni – spółki PEC Legionowo. Podobno zabrakło pieniędzy na wypłaty dla załogi. Dotychczas informacji tych nie zdementowały ani PEC ani spółdzielnia mieszkaniowa (SML-W), do której miejska spółka miała zwrócić się o finansowe wsparcie


Od roku trwa reorganizacja w miejskiej ciepłowni, spółce PEC Legionowo. Wtedy „zwolniono” ze stanowiska prezesa Narcyza Tokarskiego, a nowym prezesem spółki został z-ca prezydenta miasta Marek Pawlak. Wstawił go na to stanowisko, jak zwykle bez konkursu, prezydent Roman Smogorzewski. Mimo, że od tamtego czasu Pawlak bierze dwie pensje (jedną z ratusza, a drugą ze spółki), to wymiernych efektów jego pracy nie widać. A mówi się wręcz o finansowej zapaści. Może dlatego, że nowy nowy prezes w PEC-u, jak twierdzą nasi informatorzy, urzęduje w spółce tylko 2 godzinny dziennie.

Kiedyś miejska ciepłownia, dostarczająca ciepło dla ponad 30 tys. mieszkańców mogła pochwalić się znacznymi nadwyżkami finansowymi. Teraz jak się dowiadujemy, dzieje się w niej coś niedobrego. Nie wiadomo, co spowodowało obecną zapaść. Jedni mówią, że sytuacja na rynku energii, a drudzy twierdzą, że przysłowiowym gwoździem do trumny było utworzenie przez miejskie spółki PEC i KZB konsorcjum, które zarządza Centrum Komunikacyjnym w Legionowie. Ptaszki ćwierkają, że zadaniem PEC było w tym układzie nie tylko utrzymywanie samego Centrum, ale także zasilanie w gotówkę drugiego konsorcjanta czyli KZB i jego przybudówek, jak propagandowa gazeta „Miejscowa na weekend”.

Teraz poinformowano nas, że pracownicy PEC obawiają się, iż nie dostaną wynagrodzenia za ostatni miesiąc. Oczywiście zwróciliśmy się z prośbą o potwierdzenie lub zaprzeczenie tym doniesieniom, do władz miasta i samej spółki PEC. Dotychczas jednak na zadanie w poprzednim tygodniu pytania nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. To może niepokoić. Nie otrzymaliśmy także, do chwili zamknięcia bieżącego numeru tygodnika, dementi ze spółdzielni mieszkaniowej (SML-W), do której władze spółki PEC miały się zwrócić o przyspieszenie dokonywanie przez spółdzielców opłat za ciepło. Nie odpowiedziano nam także na pytanie czy ewentualne uwzględnienie prośby PEC uderzy w lokatorów.

Co więc dzieje się w miejskiej spółce? Wiemy tylko, że cały czas trwa reorganizacja w ramach której powołano drugą spółkę – Nowa Energia Legionowo. Teraz ona zaciągać kredyty na modernizację ciepłowni. Rozdzielono też nowe stanowiska. Ot i reorganizacja. Dzięki niej, teraz więcej osób będzie mogło brać podwójne pensje…

Paweł Szyling

Komentarze

1 komentarz

  1. Mart odpowiedz

    Czy TiO moze, korzystajac z prawa prasowego, o dostepie do informacji publicznych, wystapic o szczegolowe wydatki Urzedu, dokad i na co nasze podatki wędrują? Jezeli do roznych instytucji, jako dotacje, to co potem dalej te instytucje z nimi robia? Mysle ze co roku powinno sie taka informację, bez zbednych komentarzy, publikować. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *