Facebook

RAPORT Z PODWARSZAWSKIEJ NOCLEGOWNI. Wszystko po staremu…

2019-01-23 4:00:16

 

Wszystko w koło się zmienia. Co chwilę dowiadujemy się o nowych wyzwaniach, a także zagrożeniach zarówno tych zewnętrznych jak i wewnętrznych – tych lokalnych. Wystarczyłoby tylko wymienić problem z zanieczyszczeniem powietrza, zmiany klimatu, wzrastające ceny energii oraz paliw, a z własnego podwórka: nadmierne zagęszczenie zabudowy, brak wystarczającej ilości przepraw przepraw przez tory kolejowe oraz konflikt o możliwość przejazdu na trasie prowadzącej do tunelu, pojazdów o podwyższonym tonażu

Maciej Lerman

Mogłoby się więc wydawać, że na wyzwania te należałoby jakoś reagować. Przynajmniej powinni to robić nasi przedstawiciele, w ratuszu i innych urzędach. Przecież, w przeciwieństwie do tzw. zwykłych zjadaczy chleby, oni właśnie za to biorą pieniądze. Nic jednak bardziej mylnego. Po zapoznaniu się z projektem budżetu Miasta Legionowo na kolejny rok, śmiało można stwierdzić, że nasze władze są jak dzieci we mgle. Okazuje się, że w budżecie przekraczającym 250 mln zł, miasta sparaliżowanego przez niedostateczną ilość przejść i przejazdów przez tory, na ich budowę, a właściwie dopiero projekt, przeznaczono jedynie 400 tys. zł. Podobnie niewielkie kwoty zaplanowano na proekologiczne inwestycje czy też rozwiązanie zaniedbanego problemu odprowadzania wód opadowych z miasta.
Z jeszcze większym przerażeniem można patrzeć na „wyjątkową wstrzemięźliwość” naszych władz w dbałości o publiczne pieniądze. Okazało się bowiem, że dopiero po 4 latach władze te przypomniały sobie, że konsorcjum, które budowało Centrum Komunikacyjne w Legionowie może być winne miastu ok. 9,7 mln zł. Nie warto wyliczać, ile można było za te blisko 10 mln zł. wykonać potrzebnych rzeczy i rozwiązać, dotąd nierozwiązanych problemów. Z pewnością wystarczyłoby tych pieniędzy na budynek komunalny z mieszkaniami dla co najmniej 40 potrzebujących rodzin albo na przynajmniej jedną przeprawę nad torami kolejowymi. Podobno same odsetki od tej kwoty mogły już przenieść miastu kolejne 3,5 mln zł.
U nas jednak, przedstawiciele władz nadal wykazują się wyjątkową pomysłowością i sprytem, gdy tylko chodzi o pomnażanie ich prywatnych majątków. Gdy jednak idzie o sprawy publiczne, których powinni pilnować, wykazują się niespotykaną wręcz niezdarnością.
A więc u nas, wszystko po staremu…

Maciej Lerman

Komentarze

2 komentarze

  1. Leszek odpowiedz

    Nie spieszmy się tak że stawianiem kolejnego bloku z mieszkaniami, myślę że są ważniejsze rzeczy w mieście niż nagły napływ chcących tu u nas zamieszkać.

  2. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

    Kiedy nastąpi otwarcie tunelu dla pieszych i pasażerów pod stacją Legionowo-Przystanek ? Tam od kilku miesięcy nic się nie dzieje. Dodatkowo wykonane przejście zasłaniają płyty paździerzowe. Do otwarcia przejścia chyba nie jest potrzebny minister transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *