Rejsy dla seniorów – wiek nie stanowi granicy

2018-02-11 1:58:40

W naszym kraju ciągle pokutuje przekonanie, że aktywne formy wypoczynku, takie jak rejsy, zarezerwowane są wyłącznie dla młodych. Na dodatek dla młodych i bez zobowiązań, co automatycznie wyklucza nie tylko osoby starsze, ale również świeżo upieczonych rodziców. Pogląd taki mało ma jednak wspólnego z rzeczywistością i wynika przede wszystkim z nieświadomości i niewiedzy dotyczącej realiów panujących w usługach turystycznych. Rejsy bowiem są wymarzoną formą wypoczynku praktycznie dla każdego, a seniorzy nie stanowią tu wyjątku.

 

 

Rejsy – fakty i mity

Skąd zatem pogląd, że wakacje na jachcie dedykowane są wyłącznie młodym? Najprawdopodobniej stąd, że wielu osobom wydaje się, że rejsy wymagają od uczestników ponadprzeciętnej sprawności fizycznej, odporności (również psychicznej), zamiłowania do ryzyka oraz sporej wiedzy na temat żeglarstwa, najlepiej poświadczonej odpowiednim certyfikatem. Jest w tym oczywiście ziarnko prawdy, ale tylko jeżeli założyć, że ktoś planuje rejsy po bardziej wymagających wodach lub samotne.

Na szczęście jednak możliwości jest znacznie więcej. Można zdecydować się na rejsy turystyczne czy nawet szkoleniowe, w których przez cały czas będzie nam towarzyszyć doświadczona załoga. W takim wypadku to na jej barkach będzie spoczywać odpowiedzialność za jacht i bezpieczeństwo wszystkich uczestników wyprawy, którzy, rzecz jasna, jeżeli wykażą taką chęć, będą mogli wziąć udział w żeglarskiej rutynie. Wszystko to odbędzie się jednak pod czujnym okiem prawdziwych wilków morskich.

Rejsy dla seniorów

Większość firm oferuje obecnie propozycje wakacji opracowane specjalnie z myślą o osobach starszych. Nie inaczej jest też w przypadku wypoczynku pod żaglami. Jak informuje pracownik serwisu Rejsomat.pl – Rejsy dla seniorów to idealne połączenie komfortowych warunków, profesjonalnej opieki oraz niezapomnianych wrażeń. Pasażerowie mają do dyspozycji wygodne kajuty oraz pokład, na którym mogą wypoczywać, w promieniach słońca podziwiając mijane krajobrazy. Taka forma spędzania wakacji jest bez wątpienia o wiele bardziej interesująca niż tradycyjne plażowanie czy, bądźmy szczerzy, mało ekscytujący wypoczynek w sanatorium lub na działce.

Atrakcje podczas rejsu

Czy jednak rejsy dla seniorów muszą sprowadzać się do błogiego nieróbstwa na pokładzie jachtu? Otóż nie! Zakładamy co prawda, że większość z ich uczestników (poza oczywiście nielicznymi wyjątkami) raczej nie będzie pałała chęcią do wprawiania się w sportach ekstremalnych, jednak pozostaje całe mnóstwo innych możliwości.

Jedną z ciekawszych atrakcji może być zwiedzanie malowniczych, portowych miasteczek. W Chorwacji, Grecji, we Włoszech czy w Hiszpanii miejsc wartych odwiedzenia nie brakuje. Wędrówki wąskimi uliczkami, podziwianie zabytków, poznawanie nowych kultur czy obserwowanie lokalnego życia z kawiarnianych ogródków okażą się bez wątpienia wspaniałymi odskoczniami od codzienności. Co więcej, w każdej sytuacji pasażerowie będą mogli liczyć na pomoc szypra. Doświadczony w kontaktach z różnymi grupami wiekowymi, znający od podszewki specyfikę mijanych portów z przyjemnością wskaże najciekawsze miejsca i najlepsze restauracje.

Wypoczynek i nauka

Rejsy dla seniorów to nie tylko wspaniała forma wypoczynku, ale również okazja do autorozwoju. Kontakt z nowymi miejscami i kulturami jest doskonałą okazją do poszerzenia horyzontów i zdobycia nowej wiedzy. I kto wie, może stanie się przyczynkiem do rozbudzenia nowych pasji i zainteresowań, które zagoszczą w życiu na długie lata. Bo na naukę nigdy nie jest za późno! Zwłaszcza, jeżeli może się ona odbywać w tak przyjemnych okolicznościach jak rejsy po egzotycznych morzach.

Komentarze

1 komentarz

  1. Ada odpowiedz

    Rejsy dla seniorów są bardzo popularne! Rejsomat ma je już w swojej ofercie. Są rejsy Chorwacja, rejsy Grecja a nawet rejsy Karaiby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *