Rozpocznij przygodę z jogą

2019-12-27 6:18:20
Czujesz, że stres wdziera się w Twoje życie i masz coraz większe problemy z osiągnieciem stanu relaksu? Jeśli tak, spróbuj sposobu, który praktykowany jest od wieków – zacznij uprawiać jogę!

 

Gdzie znajdę szkołę jogi?

Jeśli ten rodzaj ćwiczeń nadal kojarzy Ci się głównie z cichymi mnichami i odległym Tybetem, zdziwi Cię fakt, że sztuka ta jest już popularna na całym świecie. Joga w centrum Warszawy, wcale nie jest trudna do znalezienia. Wystarczy się dobrze rozejrzeć, aby odkryć, co rusz otwierające się szkoły, które może jeszcze nie dorównują ilością popularnym siłownią, ale zyskują coraz więcej amatorów. Wybierając szkołę jogi, wybierasz miejsce w którym będziesz uczyć się odprężania i dbania zarówno o swoje ciało jak i ducha. Zapoznaj się dokładnie z oferta szkoły. Sprawdź kim są instruktorzy, a także jakie zajęcia są proponowane. Profesjonalna szkoła powinna oferować zajęcia o różnym stopniu zaawansowania, aby każdy mógł się bez problemu odnaleźć w swojej grupie.

Dlaczego warto wybrać szkołę jogi, zamiast ćwiczyć samemu w domu?

Każdy rodzaj sportu, najlepiej zacząć uprawiać pod okiem profesjonalisty. Dobry instruktor powinien wzbudzać zaufanie i szacunek, a ćwiczenia wykonywane pod jego okiem powinny być dostosowane do poziomu uczniów. Jeśli chcesz stać się mistrzem, musisz jak każdy zacząć od podstaw. Instruktor przeprowadzi Cię przez kolejne etapy, biorąc pod uwagę Twoje możliwości i ogólna sprawność fizyczną. Jeśli mu zaufasz, unikniesz wielu pułapek, które czyhają na poczatkujących. Przede wszystkim, na zajęciach osoba prowadząca koryguje popełniane błędy, a przez to zapobiega ich powtarzaniu i utrwalaniu. Dzięki dostosowaniu poziomu zajęć do poziomu zaawansowania, unikniesz też kontuzji, których często nabawiają się zbyt popędliwi nowicjusze. Nie bez znaczenia, pozostaje też kwestia społeczna. Dzięki ćwiczeniom w grupie, masz niepowtarzalną okazję poznać wspaniałych ludzi z którymi dzielisz tą samą pasję, a ta działa niezwykle motywująco.

Jak zmotywować się do regularnego udziału w zajęciach?

Już samo wykupienie lekcji w szkole jogi, jest swojego rodzaju motywacją i doskonałym początkiem. Świadomość wydanych pieniędzy, zachęca do jak najlepszego ich wykorzystania. Warto też dokonać inwestycji w postaci pięknego stroju do ćwiczeń. Zapewni Ci doskonałe samopoczucie na zajęciach i z pewnością wzmocni Twoje zaangażowanie. Już podczas pierwszych lekcji warto nawiązać kontakt z innymi osobami, które na nie uczęszczają. Wspólne zainteresowania i wzajemne wspieranie się są doskonałą motywacją, do regularnego odwiedzania wybranej szkoły jogi i rozpoczęciu drogi ku lepszemu ja.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *