Rusza budowa Park&Ride przy Kościuszki, gdzie parkować?

2016-04-19 7:24:40

W poniedziałek 25 kwietnia rozpocznie się budowa parkingu wielopoziomowego przy ul. Kościuszki w Legionowie, obok nowego kolejowego dworca. W związku z inwestycją zamknięte zostaną parkingi, tj. utwardzony oraz nieutwardzony, znajdujące się (patrząc od strony ul. Piłsudskiego) po lewej stronie od budynku Centrum Komunikacyjnego.

Przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Piłsudskiego powstanie 3-poziomowy parking na którym znajdzie się ok. 400 miejsc dla samochodów. Inwestycję zrealizuje firma ZAB-BUD z Warszawy, która za kwotę 9 382 379,07 zł w przeciągu 8 miesięcy od dania wejścia na teren budowy zobowiązała się ukończyć prace. Warszawska firma udzieliła również miastu 6-letniej gwarancji.

Urząd Miasta przypomina, że istnieje możliwość pozostawiania samochodów w okolicznych ulicach z zachowaniem przepisów ruchu drogowego. Na załączonej mapie przedstawiamy miejsca, gdzie można pozostawić swoje samochody.

Mapa z propozycją parkowania UM Legionowo.

Mapa z propozycją parkowania UM Legionowo.

Ponadto, aby ułatwić codzienne dojazdy mieszkańcom północnej części miasta, w ciągu najbliższych dwóch tygodni planowane jest otwarcie ulicy Szwajcarskiej z możliwością parkowania w wyznaczonych miejscach. Czy to jednak wystarczy? Już teraz w okolicy ul. Kościuszki parkuje kilkaset samochodów. Ratusz proponuje pozostawianie pojazdów na trochę bardziej oddalonych od dworca PKP ulicach, co wcale nie oznacza, że tam jest luźniej. Przez 8 miesięcy szykuje się wcale nie łatwe, a wręcz graniczące z cudem, parkowanie w tej części miasta.

Ciekawi jesteśmy, co Wy o tym sądzicie? Prosimy o komentarze.

oprac. DB, źródło: UM Legionowo

wizualizacja: Atelier ZETTA

Komentarze

2 komentarze

 1. Alex odpowiedz

  To nie mogą oddać już tego parkingu po drugiej stronie? chyba jest już na finiszu, nie? Może zamknąć jeden jak otworzą drugi… eecchhh planowanie inwestycji. Najlepiej zamknąć wszystko i wysłać super ekipę SM z bloczkami mandatów bo przecież już zdjęć nie robią to jakoś trzeba napełnić miejską kasę.

  1. A odpowiedz

   To teraz tylko dodać do SM januszy z karnymi naklejkami, wykopków z nagrywającymi komórkami i sebów z kluczami… zapomniałem o matkach z wózkami, które umieją chodzić tylko całą szerokością chodnika… xD XD

   A holownik też musi na kimś zarobić, bo jak wszyscy parkowali przepisowo, to przychodu nie było… xD XD

   Ja bym jeszcze dodał zakaz wjazdu do centrum, płatne autobusy i stawkę 5zł/h za parking niestrzeżony, ŻEBYŚCIE SIĘ CZULI, ŻE W NOWOCZESNYM EUROPEJSKIM KAPITALISTYCZNYM MIEŚCIE JESTEŚCIE… XD XD

   A tak poważniej, to plus dla nich, że choć mają ochotę zrobić z drogi parking, bo mogli i tego nie zrobić… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *