SAMO ŻYCIE. Wyjątkowe urodziny

2020-03-12 8:52:36

Tymek urodził się w ostatnią sobotę lutego. Dzień jak co dzień, na urodziny idealny… a jednak niecodzienny, bo 29 luty wypada w kalendarzu raz na cztery lata


W Nowodworskim Centrum Medycznym codziennie rodzi się kilkoro nowych obywateli, jednak w tym wyjątkowym dniu, 29-go lutego na świat przyszedł tylko Tymoteusz. Syn Natalii Biniusiewicz i Krzysztofa Śmietańskiego z Góry (gmina Wieliszew) w chwili urodzenia ważył 2900 g i mierzył 51 cm. Co ciekawe, urodził się jako wcześniak, prawie miesiąc przed terminem.
– Synek wyjątkowo spieszył się na świat – mówi mama Tymka. – Urodził się naturalnie, bez żadnych komplikacji, chociaż kilka tygodni za wcześnie. Wybrał sobie taki niezwykły dzień.
W sytuacji takiej jak ta, kiedy dziecko samo przychodzi na świat, nie da się przesunąć daty porodu. Jednak, gdyby planowane było cięcie cesarskie na 29 lutego, na życzenie rodziców można przesunąć zabieg na kolejny lub wcześniejszy dzień, o ile ciąża jest prawidłowa i matce ani dziecku nic nie zagraża.
Rodzice jeszcze nie zdecydowali, kiedy będą obchodzić kolejne urodziny synka, czy ostatniego dnia miesiąca, czy 1 marca. Co ciekawe, w rodzinie taty chłopca jeden z wujków również urodził się ostatniego dnia lutego w roku przestępnym, więc to swego rodzaju tradycja.
– Wujek zawsze obchodzi urodziny na koniec lutego, więc i my pewnie przy tym zostaniemy. – mówi tata Tymka.
Pewne jest jednak, że chłopiec pełnoletność osiągnie w roku nieprzestępnym, czyli 18 urodziny będzie świętować w dniu umownym. Jednak zupełnie nie ma to znaczenia w przypadku wyrabiania dowodu osobistego. W Urzędzie Stanu Cywilnego zapewnili nas, że dokument będzie gotowy już następnego dnia, o ile wcześniej zostanie złożone podanie.
Kolejnymi prawdziwymi urodzinami, będą 20-ste, wtedy huczna zabawa gwarantowana!

Żaneta Żmuda-Kozina

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *